+420 228883188 Po-Pá 9:00 - 17:00
 
 
SCHRÁNKA
 
KOŠÍK
+
+
+

Ochranné fólie a tvrzená skla pro ZTE Blade V10 Vita

FILTRY
zobrazit
ZOBRAZIT NA STRÁNCE
zobrazit
Jen dostupné
Zobrazit

 

 

Čím větší displej, tím větší potřeba ochrany

Jakmile se výrobci smartphonů rozhodnou, že rámečky jsou opět in, vždy se najde někdo, kdo se jejich diktátu nepodvolí. Tentokrát je to čínská značka ZTE, která svému modelu ZTE Blade V10 Vita znovu přisoudila kapkový výřez pro selfie kameru. Displej telefonu tak znovu zabírá přes 82 % přední části telefonu. A to už je pořádný důvod, proč se porozhlédnout po kvalitní ochraně.

Kromě pádu chrání stejně

Při nákupu pomůcek k zabezpečení displeje se v zásadě setkáte s dvojím typem. Jednak je to ochranné sklo a jednak ochranná fólie. Fólie na displej má jako jednu z klíčových vlastností minimální tloušťku. Jde o velmi tenký plátek kvalitního plastu, který po správném přichycení na displeji téměř neuvidíte. S jeho užitečnými vlastnosti se však budete setkávat každý den. Fólie na mobil nejen že brání oděrkám, škrábancům a špíně, aby neulpívaly na displeji, ale také si dokáže držet od těla otisky prsů. Za tuto schopnost vděčí oleofobní vrstvě, kterou jsou ošetřené. Tvrzená ochranná skla na mobil ke všem těmto dobrým vlastnostem přidávají ještě mimořádnou tvrdost. Na Mohsově škále, která měří tvrdost materiálů, dosahují devátého stupně z deseti možných. Vyjma obrany před mechanických poškozením nabízí také ochranu pro případ pádu. Pokud k němu dojde, sklo se rozbije namísto přístroje.

Zkušenosti napoví

Zda si vybrat ekonomicky méně nákladnou ochrannou fólii anebo sáhnout po tvrzeném sklu za vás nerozhodneme. Můžeme vám však doporučit, abyste se řídili svou předchozí zkušeností. Pokud víte, že se svým telefonem za všech okolností nakládáte rozumně, ochranná fólie by měla představovat dostatečné zabezpečení. Jestli však měníte kvůli displeji telefon každých pár měsíců, máte malé děti či fyzicky náročnější zaměstnání, šetřit na ochranných doplňcích se nejspíš nevyplatí. Pokud vám těch pár korun navíc zajistí delší bezproblémové fungování telefonu, rozhodně to stojí za úvahu.