+420 228883188 Po-Pá 9:00 - 17:00
 
 
SCHRÁNKA
 
KOŠÍK
+
+
+

Ochranné fólie a tvrzená skla pro Vivo X51 5G

FILTRY
zobrazit
ZOBRAZIT NA STRÁNCE
zobrazit
Jen dostupné
Zobrazit

 

 

Aby obraz vydržel

Telefon z podzimu roku 2020 Vivo X51 5G má více než 90% poměr obrazovky ke zbytku těla. V praxi to znamená, že displej telefonu zabírá maximum přední plochy. Pro uživatele to představuje velké pohodlí při prohlížení nejrůznějšího obsahu. Zároveň je však u takové obrazovky o to víc třeba dbát na ochranu, aby neporušený obraz vydržel co nejdéle. O náležité zabezpečení se stará ochranné sklo či fólie na displej. Ve spoustě ohledů na to jdou oba tyto doplňky podobně. V čem však spočívají rozdíly mezi nimi?

Jak se liší ochranné sklo od fólie na displej?

Klíčovým rozdílem mezi oběma nejčastějšími typy doplňků pro zabezpečení obrazovky je jejich tloušťka. Ochranná fólie má zcela minimální tloušťku. Na displeji telefonu o ní prakticky nebudete vědět. Menší tloušťka však znamená také menší tvrdost. Tvrdost je velmi důležitá zejména pokud dojde k pádu telefonu. V tomto ohledu si lépe vedou tvrzená ochranná skla na mobily. Na Mohsově škále, která měří tvrdost materiálů, dosahují skla devátého stupně z deseti možných. Proto se někdy setkáte s označením diamantová ochrana. Pokud vám telefon nedopatřením vyklouzne z rukou, ochranné sklo do sebe umí pojmout energii pádu, rovnoměrně ji rozložit, a pokud je to nezbytné, rozbije se namísto přístroje. Doporučujeme vám sklo v takovém případě co nejdříve vyměnit za nové, aby displej vašeho Vivo X51 5G byl co nejdříve opět v bezpečí.

Co mají společné?

V ostatních ohledech si oba typy doplňků vedou podobně. Oba dokáží zajistit obrazovku proti škrábancům, oděrkám i špíně. Díky oleofobní vrstvě umí zamezit výskytu otisků prstů, které mohou být velmi rušivé, zvlášť na velkém, 6,56palcovém displeji. Žádný z nich přitom nemá vliv na zobrazovací či dotykové funkce telefonu. Amoled displej telefonu Vivo X51 5G s rozlišením 1080 x 2376 pixelů s nimi bude fungovat, jak jste zvyklí. Na pohled i na dotyk.