Ochranné fólie a tvrzená skla pro Motorola Moto G 5G

Filtry Sbalit
Značka zařízení 1
×
Model zařízení 96
×
ZOBRAZIT NA STRÁNCE Sbalit
ZOBRAZIT NA STRÁNCE Sbalit

S trochou zručnosti navíc

Nasadit ochranné sklo či fólii na mobil vyžaduje určité soustředění. Pokud má však obrazovka plných 6,7 palců, jako je tomu v případě telefonu Motorola Moto G 5G, je třeba tomu věnovat plnou pozornost. Jakmile však uspějete, odměnou bude nejen ochrana před oděrkami, škrábanci a špínou, ale také výrazné prodloužení životnosti té části přístroje, na které se odehrává vše podstatné.

Sklo i fólie na mobil Motorola Moto G 5G

Tvrzená ochranná skla na mobily i fólie na displej mají velkou spoustu společných vlastností. Kromě zmíněného zajištění obrazovky před mechanickým poškozením nabízejí zvýšenou ochranu před výskytem otisků prstů. O tu se stará oleofobní vrstva, kterou jsou oba typy doplňků v naší nabídce vybavené. Žádný z těchto užitečných pomocníků přitom nemá nejmenší vliv na dotykové a zobrazovací vlastnosti telefonu. Váš smartphone s nimi půjde ovládat tak, jak jste zvyklí. Jaký je tedy mezi nimi rozdíl? Ten cenový jste jistě zaznamenali sami. Jaké je však jeho opodstatnění? Vyšší cena u ochranného skla souvisí s jeho tvrdostí. Skla dosahují na Mohsově škále, která tvrdost materiálů měří, předposledního stupně. Proto se občas setkáte s označením diamantová ochrana. V praxi to znamená vyšší odolnost například v případě pádu. Pokud k němu dojde, sklo umí rozložit jeho energii a pokud je to nezbytné, rozbije se namísto displeje. V takovém případě doporučujeme ho co nejdříve vyměnit za nové, aby byl váš smartphone opět chráněný.

Neviditelná ochranná fólie

Klíčovou vlastností ochranné fólie je její zcela minimální tloušťka. Pokud se vám opravdu povede toto příslušenství nasadit na displej úplně správně, o tom, že fólii na displeji máte, nebudete prakticky vůbec vědět. Fólie se prozradí snad jen pokud přes okraj obrazovky přejedete bříšky prstů. Pokud je však máte náležitě poznamenané následky celoživotní poctivé práce, je docela možné, že fólii neucítíte vůbec.