Ochranné fólie a tvrzená skla pro Google Pixel 4

ZOBRAZIT NA STRÁNCE Sbalit

Ochrana obrazovky je základ

Výrobci smartphonu Google Pixel 4 upustili od nejrůznějších výřezů a svůj displej vybavili klasickým rámečkem. To není dobrá zpráva jen pro výrobce chytrých doplňků, ale také pro vás. Nasadit fólii či ochranné sklo na displej s čistým tvarem je nepoměrně jednodušší než ladit každý drobný detail. Při nákupu telefonu Google Pixel 4 vám rozhodně doporučujeme sáhnout po ochraně obrazovky. Ostatně je to nejchoulostivější a pro nás uživatele i nejdůležitější součást celého zařízení.

Tvrzená ochranná skla na mobil či fólie na displej?

V dalším kroku je dobré si rozmyslet, kterému typu ochranné pomůcky dáte přednost. Hlavní výhoda, kterou nabízí ochranná fólie, je beze sporu nižší pořizovací cena. Za ni získáte spolehlivého obránce proti oděrkám, škrábancům a špíně. Některé starší šrámy dokáží fólie na displej dokonce zakrýt. Nevýhodou tohoto gadgetu je menší tvrdost a s tím spojená ochrana proti pádům. Pokud s nimi už máte nějakou neblahou zkušenost, doporučujeme vám sáhnout po ochranném sklu. Na Mohsově stupnici, která měří pevnost materiálů, dosahují tvrzená skla devátého stupně z deseti možných. Nic pevnějšího v tomto segmentu nenajdete. Skla brání proti mechanickému poškození a navíc k tomu přidávají i obranu pro případ pádu. Dojde-li k němu, sklo do sebe absorbuje jeho energii a roztříští se namísto displeje. V takovém případě doporučujeme sklo co nejdříve opatrně odstranit a vyměnit za nové, aby displej znovu získal potřebnou ochranu.

Čistá práce

Fólie na displej i ochranná skla, která jsme pro vás vybrali, jsou vybavena oleofobní vrstvou. Díky tomu bude váš telefon nejen více v bezpečí, ale zůstane také čistší. Tato vrstva pomáhá redukovat výskyt otisků prstů, které působí na obrazovce nevzhledně. Pokud se obáváte, že telefon nebude po aplikaci ochranné pomůcky fungovat jako dřív, můžeme vás upokojit. Tyto doplňky nemají nejmenší vliv na zobrazovací ani dotykové funkce. Telefon s nimi bude pracovat tak, jak jste zvyklí.