Žebříček telefonů s výsuvnou kamerou

Na trhu se v poslední době objevilo několik smartphonů se zajímavým detailem v podobě výsuvného modulu, který ukrývá kameru. Který z nich je však nejlepší? Přečtěte si naše hodnocení.

Žebříček smartphonů s výsuvnou kamerou:

1. Místo: Samsung Galaxy A80

telefon s výsuvnou kamerou - Samsung Galaxy A80

Samsung Galaxy A80 je smartphone s impozantní velkou obrazovkou s úhlopříčkou 6,7 palce a extrémně štíhlými rámečky. Poznávacím znakem zařízení je otočný modul s automatickým vysouváním, který ukrývá hned trojici kamer (48 Mpx, 8 Mpx a ToF 3D). Právě díky tomu, že se kamera na smartphonu otáčí, můžete jednoduše pořídit selfíčka pomocí hlavního fotoaparátu.

Přístroj pracuje na bázi výkonného čipu Qualcomm Snapdragon 730 podporovaného 8 GB RAM. Smartphone se může pochlubit také kvalitní baterií s kapacitou 3700 mAh s rychlým nabíjením 25 W, technologií NFC a prostrorem pro dual SIM. Do obrazovky přístroje byl vložený snímač otisků prstů.

2. Místo: Honor Magic 2

telefon s výsuvnou kamerou - Honor Magic 2

Na zařízení podznačky Huawei najdeme výsuvnou kameru, která se ovládá rukou. Na zadní straně se skrývá výkonná trojitá kamera (16 Mpx, 16 Mpx a 24 Mpx) a na přední straně další trojice, tentokrát s 16 Mpx, 2 Mpx a 2 Mpx. Srdcem zařízení je špičkový Kirin 980 podporovaný 6 nebo 8 GB RAM. Honor Magic 2 potěší baterií o výkonu 3500 mAh s funkcí rychlého nabíjení o příkonu 40 W, čtečkou otisků prstů skrytou na obrazovce a funkcí NFC.

3: Místo: Xiaomi Mi Mix 3

telefon s výsuvnou kamerou - Xiaomi Mi Mix 3

Xiaomi Mi Mix 3 je bezrámečkový smartphone, takže jeho displej zabírá téměř celý přední díl. Přístroj disponuje automaticky zatahovatelnou nadstavbou s velmi dobrými dvojitými kamerami na zadní (12 Mpx a 12 Mpx) i přední straně (24 Mpx a 2 Mpx).

Smartphone navíc nabízí velmi vysoký výkon díky čipu Qualcomm Snapdragon 845, který podporuje 6 GB paměti RAM. Mi Mix 3 se může pochlubit modulem NFC, který najdeme na smartphonu od Xiaomi vůbec poprvé. Baterie má kapacitu slušných 3200 mAh.

4. Místo: OPPO Find X

telefon s výsuvnou kamerou - OPPO Find X

Výsuvný díl Oppo Find X zaujme mimořádně krásným designem. Smartphone získal displej s velmi tenkými rámečky a přebal v barvách, které postupně přechází do jiných odstínů. Výkon zajišťuje procesor Qualcomm Snapdragon 845 s 8 GB RAM. Také v tomto zařízení jsou přední i zadní kamery ukryté ve výsuvném panelu.

Zatímco objektiv pro selfie disponuje maticí 25 Mpx, dvojitá zadní kamera nabízí 20 Mpx a 16 Mpx. Telefon je možné odemykat pomocí funkce skenování tváře. Oppo Find X získal vysoce kapacitní baterii s 3730 mAh a rychlým nabíjením.

5. Místo: Vivo NEX Ultimate a Huawei P Smart Z

telefon s výsuvnou kamerou - Vivo NEX Ultimate a Huawei P Smart Z

Vivo NEX Ultimate je smartphone s poměrně tenkými rámečky. Na rozdíl od předchozích modelů se jeho selfie kamera vysouvá jako periskop. Smartphone má na zadní straně fotoaparát s 12 Mpx a 5 Mpx. Přední kamera nabízí 8 Mpx. Reproduktor Vivo NEX Ultimate a snímač otisků prstů jsou v tomto případě nedílnou součástí obrazovky. Srdcem zařízení je výkonný Snapdragon 845 podporovaný 8 GB RAM. Mezi další taháky zařízení patří výkonná baterie se 4000 mAh.

Huawei P Smart Z

Také v případě tohoto smartphonu sáhl výrobce k řešení výsuvného dílku pouze pro selfie kameru s 16 Mpx. Zadní, dvojitá kamera nabízí 16 Mpx a 2 Mpx. Huawei P Smart Z pracuje na bázi procesoru Kirin 710F podporovaného 4 GB RAM. Smartphone potěší hybridní dual SIM a NFC. Baterie zařízení nabízí vysokou kapacitu 4000 mAh.

Vítězem našeho hodnocení je jednoznačně Samsung Galaxy A80, který si svou premiéru odbyl v dubnu letošního roku. Smartphone získal bezkonkurenční fotoaparát, výkonný procesor, velikou paměť RAM a výkonnou baterii. Navíc umožňuje provádět bezkontaktní platby (viz: NFC - Co to je a jak ho povolit?).

Pouzdra na mobil Ověřit to

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.60 / 5.0 (14)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.