Xiaomi Mi 9 a Xiaomi Mi 9 Lite – srovnání

Smartphone Xiaomi Mi 9 se objevil na začátku roku 2019, zatímco premiéra Xiaomi Mi 9 Lite přišla o něco později, až ve třetím čtvrtletí. Smartphony představují typické zástupce střední cenové třídy. Mají atraktivní vzhled a předvádí slušný výkon. Oba telefony se vyznačují špičkovými fotoaparáty a mnoha užitečnými funkcemi. Který smartphone je však výhodnější? Je lepší koupit si Xiaomi Mi 9 anebo jeho „lehčí“ verzi Xiaomi Mi 9 Lite?

Xiaomi Mi 9 a Xiaomi Mi 9 Lite – rozdíly

Xiaomi Mi 9 a Xiaomi Mi 9 Lite – rozdíly

Kromě nepatrných rozdílů v rozměrech telefonů je čelní strana Xiaomi Mi 9 a Xiaomi Mi 9 Lite téměř totožná. Oba smartphony mají velké obrazovky s velmi tenkými rámečky, přední čočky v kapkovitém výřezu a trojitý zadní fotoaparát umístěný vpravo. Holografické odlesky Xiaomi Mi 9 Lite vytvářejí na zádech telefonu efekt duhy. U Xiaomi Mi 9 má kryt pouze hladký lesklý povrch v černé barvě. Uspořádání funkčních tlačítek na krytech smartphonů se také mírně liší.

Existují nějaké další rozdíly ve specifikacích Xiaomi Mi 9 a Xiaomi Mi 9 Lite?

• Verze Lite je o méně než 1 cm kratší a 1 mm tenčí než Xiaomi Mi 9. To se promítá do nižší hmotnosti (o 6 g) a to navzdory tomu, že má smartphone stejnou velikost AMOLED obrazovky (6,39").

• Xiaomi Mi 9 Lite disponuje mnohem větší baterií (4030 místo 3300 mAh). Nemá však schopnost indukčního nabíjení. Oba smartphony mají funkci rychlého nabíjení Quick Charge 4.0+.

• Paměť zabudovaná do smartphonů se může nebo nemusí lišit. Zatímco Xiaomi Mi 9 má vestavěnou paměť 128 GB, ve verzi Lite si můžeme vybrat variantu 64 nebo 128 GB.

• Xiaomi Mi 9 je k dispozici s 6 nebo 8 GB RAM, zatímco Xiaomi Mi 9 Lite má verzi pouze s 6 GB RAM.

• Telefony se liší i v procesorech - efektivnější získal Xiaomi Mi 9 (2840 místo 2300 MHz). Grafické procesory jsou také odlišné.

• Přestože Xiaomi Mi 9 a Xiaomi Mi 9 Lite mají shodné první zadní kamery, v případě druhé a třetí má verze Lite menší matice (8 namísto 12 Mpx a 2 namísto 16 Mpx).

• Xiaomi Mi 9 Lite disponuje přední kamerou vyšší třídy s maticí 32 Mpx, na rozdíl od Xiaomi Mi 9 s maticí 20 Mpx.

• Kurzová kalkulačka je také záležitostí pouze Xiaomi Mi 9 Lite.

Xiaomi Mi 9 a Xiaomi Mi 9 Lite – závěr

Cenové rozdíly mezi Xiaomi Mi 9 a Xiaomi Mi 9 Lite mohou být malé nebo větší (až pár tisíc korun) v závislosti na výběru konkrétní hardwarové konfigurace. Můžeme konstatovat, že „štíhlá“ verze Mi 9 se od svého ekvivalentu v plné velikosti příliš neliší. Konstrukce obou chytrých telefonů je téměř totožná, stejně jako kvalita hlavních zadních kamer. Na druhou stranu Xiaomi Mi 9 nabízí větší výpočetní výkon, kdežto verze Xiaomi Mi 9 Lite má mnohem větší baterii. Výběr konkrétní verze zařízení proto bude záviset na individuálních preferencích uživatele.

Obaly pro mobil Xiaomi Mi 9 LiteObaly pro mobil Xiaomi Mi 9

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.