Top smartphonů se skvělým foťákem

Chytrý telefon postupně vytěsňuje malé kompaktní fotoaparáty z našich životů. Smartphony se špičkovými fotoaparáty často nahradí i zrcadlovku. Hlavně tedy v běžném provozu nebo focení momentek. S telefonem můžete dokumentovat společenskou událost, anebo dokonce fotit produktové fotky. Stačí jen správný výběr a dobré vybavení. Podívejte se na přehled aktuálních mobilů s nejlépe vybavenými fotoaparáty.

1. Huawei P30 Pro

Aktuální špička v mobilech s vytuněným foťákem je bezesporu Huawei P30 Pro. Čtyři objektivy fotoaparátu, 40 MPX rozlišení a skvělá skvětelnost objektivu f/1,6 jsou jen základem. Vše podporuje výborné softwarové vybavení. Nicméně počítejte s vyšší cenou.

2. Samsung Galaxy S10+

Samsung Galaxy S10+ se skvělým foťákem

Korejský výrobce vsadil hned na pět objektivů u modelu Samsung Galaxy S10+. Tři najdete na zadní straně a dva tvoří selfie část fotoaparátu. Světelnost f/1,5, rozlišení 12 MPx a dvojnásobný optický zoom najdete u zadních kamer. Mobil je zaměřen ale i na selfie fotky. Přední kamery tak mají nadstandardních 10 MPx. Druhá kamera pomáhá s hloubkou ostrosti selfie fotek.

3. Apple iPhone Xs

Apple iPhone Xs se skvělým foťákem

I americký Apple nesmí zůstat pozadu a tak má mobil iPhone Xs (případně iPhone Xs Max) skvěle vybavený fotoaparát. Na zadní straně najdete dva objektivy. Jeden je širokoúhlý a druhý podporuje dvojnásobný optický zoom. Rozlišení obou je 12 MPx. Bonusem iPhonů jsou ale kvalitní videa. Top kvality dosahují díky dobré stabilizaci obrazu.

4. Xiaomi Mi 9

Xiaomi Mi 9 se skvělým foťákem

Ani čínský výrobce Xiaomi neopomněl sekci fotomobilů. Na trh přišel s model Xiaomi Mi 9, který disponuje neuvěřitelným rozlišením 48 MPx a světelností objektivu f/1,8. To už je slušný podklad i pro fotografie při horším osvětlení. Co je však velmi podstatné, ve srovnání s podobně vybavenými telefony je cena XIaomi Mi 9 někde na polovině.

5. Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro se skvělým foťákem

Lehce starší model, ale stále výborně vybavený fotomobil. Smartphone Huawei Mate 20 Pro disponuje rozlišením 40 MPx a světelností f/1,8. Lahůdkou může být pětinásobný zoom. Ani selfie kamera nezůstává pozadu a přináší rozlišení 24 MPx.

6. TIP na fotomobil za dostupnou cenu

Výše uvedené telefony patří do vyšší cenové kategorie. Pokud však nepotřebujete špičku na trhu, ale chcete telefon se slušným foťákem, podívejte se na mobil Xiaomi Mi 8 nebo smartphone Huawei P20. Oba modely jsou sehnat za cenu pod 10000 Kč.

7. Příslušenství pro focení

Chcete-li pořídit skutečně zajímavé fotky, podívejte se i na příslušenství k mobilům na e-shopu etuo.cz. Můžete mí skvělý selfie blesk nebo selfie tyč pro lepší záběr. Užitečnou pomůckou jsou i sady externích objektivů.

Pouzdra na mobil Ověřit to

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.90 / 5.0 (12)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.