Stojí použitý telefon s Androidem vůbec za to?

Po použitém přístroji s Androidem sahá v poslední době stále více uživatelů. Na následující řádky jsme pro vás shrnuli výhody a nevýhody takového řešení.

Použitý telefon s Androidem - plusy

Použitý telefon s Androidem - plusy

1. Nízká cena - hlavní výhodou nákupu použitého telefonu je beze sporu mnohem nižší cena, než jakou byste zaplatili za nový přístroj. Smartphony s Androidem ztrácí svou hodnotu poměrně rychle, takže můžete poměrně brzy sehnat špičkové zařízení či vlajkovou loď určíté série za poměrně atraktivní cenu.

2. Možnost zkontrolovat stav zařízení a záruka - pokud se rozhodnete koupit si použitý telefon v bazaru a ne od jednotlivce, měli byste mít možnost zkontrolovat stav telefonu a v každém případě na něj získat také odpovídající záruku.

3. Prověřená zařízení - starší zařízení jsou prověřená praxí a jejich software byl v každém případě již ozkoušený. Nová zařízení mohou kvůli novinkám a inovacím, které se v praxi zatím příliš neozkoušely, působit ze začátku problémy.

Použitý telefon s Androidem - mínusy

Použitý telefon s Androidem - mínusy

1. Žádná, či minimální záruka při nákupu od jednotlivců - největší nevýhodou při nákupu použitého zařízení od jednotlivců je nedostatek záruky. Pokud jde o osobu, která se přeprodejem zboží živí, nám zákon určitá práva přiznává. Pokud však použitý telefon koupíte z druhé ruky od soukromého vlastníka, všechny náklady půjdou v případě poruchy vždy za vámi.

2. Nižší hodnota - telefony s Androidem ztrácejí ve srovnání s např. IPhony svou hodnotu poměrně rychle. Pro starší zařízení nebývají již dostupné aktualizace, takže už po pouhém roce či dvou mohou mít tyto přístroje potíže. Při rozhodování o koupi Androidu z druhé ruky musíte počítat s tím, že zařízení bude pracovat o poznání hůř a pomaleji.

3. Slabší baterie - baterie v mobilních zařízeních se poměrně rychle opotřebovává, proto mají starší telefony zpravidla slabší baterie. Pokud uvažujete o nákupu použitého smartphonu, nejspíš byste měli vzít v úvahu i nákup powerbanky.

4. Nepoctiví prodávající - při nákupu použitého telefonu se může stát, že natrefíte na podvodníky, kteří nabízejí poškozené či dokonce kradené zboží.

5. Horší vzhled - použité telefony obvykle nesou stopy svého užívání. Některé z nich jde snadno zakrýt výběrem správného vybavení jako je ochranné pouzdro či bezpečnostní fólie nebo sklo.

Stojí tedy použitý telefon s Androidem za to?

použitý telefon s Androidem - stoji za to?

Nákup použitého telefonu vždy představuje vysoké riziko. Nevýhody tu jednoznačně převyšují nad všemi plusy. Pokud telefon s Androidem nakupujete od neznámého prodejce, musíte mít velké štěstí, abyste natrefili na použité a zároveň dobře a efektivně fungující zařízení. Jestli pro vás nákup použitého zboží představuje jediné řešení, doporučujeme vám raději porozhlédnout se po přeprodejích, které vám poskytují konkrétní záruky (viz také: Stojí telefony z výprodeje za to?). Vždy se to vyplatí víc než přímý nákup od neznámého jednotlivce.

Pouzdra na mobil Ověřit to

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.40 / 5.0 (12)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.