Srovnání smartphonu HTC Desire 12 a HTC Desire 12s

Značka HTC se stále snaží udržet mezi prodejnými modely a v roce 2018 tak světu představila mobily HTC Desire 12 a HTC Desire 12s. Oba mobily spadají spíše do střední třídy. I když mezi nimi nejsou nijak oslnivé rozdíly, několik jsme jich našli.

HTC Desire 12

Smartphone HTC Desire 12 patří k telefonům střední třídy. Na telefonu je zajímavý design se skleněnou zadní částí a protáhlým tělem. Pro milovníky technologických vychytávek má mobil HTC Sense Companion - chytrého asistenta, který se umí učit.

HTC Desire 12s

Tento model patří spíše do nižší střední třídy, i když oproti HTC Desire 12 má pár novinek. Omezení najdete samozřejmě u výbavy, ale také u fotoaparátu. Vzhledově se HTC Desire 12 velmi podobá.

Designové provedení

HTC Desire 12 a HTC Desire 12s

I když rámeček na bocích vymizel, nahoře a dole zůstal. HTC se tak zatím vyhnulo výřezům a vysunovacím zařízením pro selfie kameru. Smartphone HTC Desire 12s má o něco větší tělo.

Procesor a paměť

O výkon mobilu HTC Desire 12 se stará procesor Mediatek MT3769, kdežto u HTC Desire 12s je to procesor Qualcomm Snapdragon 435. V základní paměti ani u RAM rozdíl nehledejte. U smartphonu HTC Desire 12 je však možné rozšíření microSDXC kartami až na 2 TB, oproti rozšíření na 512 GB u HTC Desire 12s.

Baterie

Chytrý telefon HTC Desire 12s se může pochlubit baterií, která má o malinko větší kapacitu než baterie u HTC Desire 12.

Dual SIM

Oba mobily nabízejí možnost Dual SIM. Skvělá volba pokud máte soukromý telefon a zároveň musíte používat pracovní číslo.

Čtečka otisků prstů

Protože je smartphone HTC Desire 12s novější, nabízí i populární čtečku otisků prstů. V poslední době je to velice žádaná vychytávka pro lepší zabezpečení mobilu.

Fotoaparát

Novější HTC Desire 12s má duální fotoaparát a solidní selfie kameru. Na zadní straně telefonu je tak kamera s rozlišením 13 MPx a automatickým ostřením. I selfie kamerka má stejné rozlišení. Blesk je u obou telefonů diodový.

Ať už sáhnete po starším modelu HTC Desire 12 nebo lehce novější variantě HTC Desire 12s, budete mít výborný chytrý mobil. Hned při koupi je dobré pamatovat i na kvalitní obal na mobil a ochranu displeje v podobě ochranného skla.

Obaly pro mobil HTC Desire 12Obaly pro mobil HTC Desire 12s

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.70 / 5.0 (21)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.