Srovnání Samsung Galaxy S10 a Samsung Galaxy S10 Plus

I když je smartphone Samsung Galaxy S10 brán jako vlajková loď Samsungu pro začátek roku 2019, je model Samsung Galaxy S10 Plus po všech stránkách zajímavější. Samozřejmě pouze pro ty, kteří potřebují, aby jejich telefon měl maximální displej, nadupaný výkon a obrovskou paměť.

Špičkový moderní design s průstřelem

Srovnání Samsung Galaxy S10 a Samsung Galaxy S10 Plus

U obou modelů je samozřejmostí špičkový design, kterému nemůže chybět trendy průstřel. Bezrámečkový design smartponu řady Samsung Galaxy S10 už nenechává prostor kameře, ta je tedy umístěná o otvoru ve tvaru O v tzv. průstřelu.

AMOLED displej

Oba modely Samsung Galaxy S10 i Samsung Galaxy S10 Plus mají skvělý AMOLED Infinity-O displej. Liší se ve velikosti. Zatím co Samsung Galaxy S10 má úhlopříčku 6,1 palce, Samsung Galaxy S10 Plus se může chlubit s 6,4 palci. Jiná je i jemnost zobrazení. U modelu S10 je to 551 PPI, model Samsung Galaxy S10 Plus má 526 PPI.

Výkonný smartphone

Oba telefony mají super výkon, ale mobil Samsung Galaxy S10 Plus má jenom přece o něco vyšší. O provoz se u obou modelů stará procesor Samsung Exynos 9 Octa 9820. U Samsung Galaxy S10 ho podporuje 8 GB RAM, u modelu Samsung Galaxy S10 Plus je to 12 GB.

Dlouhá životnost baterie

U takto výkonných smartponů se předpokládá výbava baterií se slušnou kapacitou. U telefonu Samsung Galaxy S10 můžete očekávat baterii o kapacitě 3 400 mAh. U vyššího modelu Samsung Galaxy S10 Plus je baterie s kapacitou 4 100 mAh. Skvělá je možnost rychlého nabíjení bez nutnosti drátové nabíječky. Opravdovou lahůdkou je ale reverzní nabíjení. Mobil můžete využít jako powerbanku a nabíjet s ním jiná zařízené. Skvělá vychytávka na cesty.

Paměť

Základní model telefonu Samsung Galaxy S10 nabízí paměti 8 GB RAM a 128 GB prostoru hlavního úložiště. Za příplatek je možnost pořídit si model s pamětí až 512 GB, nebo ji rozšířit pomocí microSDXC karet. U telefonu Samsung Galaxy S10 Plus začínáme také na pamětích 128 GB a 8 GB. Tady je ale možnost připlatit si a dostat telefon, který má operační paměť 12 GB a hlavní paměť 1 T. Otázkou zůstává, za jde stále o smartphone nebo už je to malý počítač.

Skvělý fotoaparát

Oba modely Samsung Galaxy S10 i Samsung Galaxy S10 Plus mají shodnou výbavu u hlavního fotoaparátu. Čekají na vás tři kamery s rozlišením 16 a dvakrát 12 MPx. Jde o širokoúhlý objektiv, ultra široký objektiv a teleobjektiv. Rozdíl nastává u přední selfie kamerky. Mobil Samsung Galaxy S10 má jednu přední kameru s rozlišením 10 MPx. Smartphone Samsung Galaxy S10 Plus má stejnou přední kameru, ale navíc má ještě jeden objektiv s 8MPx pro lepší portrétní fotky.

V každém případě oba telefony stojí za to. Záleží pouze na osobních preferencích a nárocích na výkon a dodatečnou kapacitu. Tak co, jaký telefon si vyberete Samsung Galaxy S10 nebo Samsung Galaxy S10 Plus?

Obaly pro mobil Samsung Galaxy S10Obaly pro mobil Samsung Galaxy S10 Plus

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.