Srovnání Davida a Goliáše Samsung Galaxy S10e a Samsung Galaxy S10 Plus

Trošku nadneseně jsme uvedli srovnání odlehčené verze nové vlakové lodi Samsungu a její vybavenějšího bratra. Modely Samsung Galaxy S10e a Samsung Galaxy S10 Plus jsou dva protipóly v nové řadě S10. Nicméně liší se i jejich cenovka, tak je fajn podívat, za co si můžete u Samsung Galaxy S10 Plus oproti Samsung Galaxy S10e připlatit.

Design je totožný

Srovnání Davida a Goliáše Samsung Galaxy S10e a Samsung Galaxy S10 Plus

Jak už je u Samsungu zvykem, celá řada S10 má obdobný design. Zde si tvůrci vyhráli s tenkým tělem a bezrámečkovým designem. A protože bezrámečkový design nenechává prostor pro selfie kameru či kamery, je nutný i trendy průstřel.

Displej

Smartphony Samsung Galaxy S10e a Samsung Galaxy S10 Plus jsou vybaveny dynamickým AMOLED displejem. Rozdíly najdeme ve velikosti, jemnosti zobrazení a umístění čtečky otisků prstů. Model Samsung Galaxy S10e má úhlopříčku pouhých 5,8 palce. Slovo pouhých by mělo být v uvozovkách. Ani zde se nebavíme o malém telefonu.

Mobil Samsung Galaxy S10 Plus má úhlopříčku 6,4 palce a je tedy o poznání větší. U jemnosti zobrazení stojí proti sobě 465 PPI u Samsung Galaxy S10e a 526 PPI u Samsung Galaxy S10 Plus. Samsung Galaxy S10 Plus má navíc čtečku otisků prstů umístěnou přímo v displeji telefonu. U mobilu Samsung Galaxy S10e ji hledejte na boku zařízení.

Rozdíly ve výkonu

Oba modely mají shodný procesor. Pohání je procesor Exynos 9 Octa Core 9820. Rozdíly jsou však v podpoře RAM. U mobilu Samsung Galaxy S10e je 6 GB RAM, zatím co u modelu Samsung Galaxy S10 Plus začíná RAM na 8 GB. Připlatit si můžete i za model s 12 GB RAM.

Základní paměť

U obou telefonů je nastaven základní model s pamětí 128 GB. Rozšiřovat ji můžete pomocí microSDXC karet až na 512 GB. Nicméně u smartphonu Samsung Galaxy S10 Plus existuje několik verzí s odlišnou cenou. Pokud si budete ochotni připlatit, můžete mít telefon Samsung Galaxy S10 Plus s hlavní pamětí o velikosti až 1 T. To už je takový malý počítač.

Výdrž telefonů

Rozdílná cena modelů Samsung Galaxy S10e a Samsung Galaxy S10 Plus se odráží i ve velikosti baterie. Zatímco model Samsung Galaxy S10e se musí spokojit s baterií o velikosti 3 100 mAh, u modelu Samsung Galaxy S10 Plus je větší výdrž baterie zajištěna 4 100 mAh. U obou modelů je možné rychlé bezdrátové i reverzní nabíjení.

Zcela odlišné fotoaparáty

Velký rozdíl je v počtu kamer fotoaparátů i jejich rozlišení. Smartpnohe Samsung Galaxy S10e disponuje pouze dvěma kamerami hlavního fotoaparátu, zatímco Samsung Galaxy S10 Plus má k dispozici kamery tři. A jiná kvalita je i u selfie kamer.

Nicméně neříkáme, že telefon Samsung Galaxy S10e je špatný. Je to skvělý telefon a záleží jen na tom, čemu dáváte přednost a kolik jste ochotni za smartphone utratit.

obaly pro mobil Samsung Galaxy S10eObaly pro mobil Galaxy S10 Plus

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.