Smartphony pro nenáročné – srovnání Vodafone Smart N9 a Vodafone Smart N9 Lite

V roce 2018 představil operátor Vodafone devátou řadu smartphonů. Telefony Vodafone Smart N9 a N9 Lite patří k ekonomickým telefonům za výhodnou cenu. Nečekejte zázraky ani špičkový výkon, ale dobrou službu udělají. S kvalitním obalem na mobil a ochranným sklem mohou dlouho sloužit.

Konstrukce a design

srovnání Vodafone Smart N9 a Vodafone Smart N9 Lite

Na první pohled je jasné, že se jedná o ekonomické modely. Potvrdí to plastové tělo s nenáročným designem. Vyšperkovat je můžete kryty na mobily. Velikostně se příliš neliší. Jen Vodafone Smart N9 o malinko menší a lehčí než jeho Lite bratr. Na zadní straně najdeme první výraznou odlišnost. Telefon Vodafone Smart N9 totiž disponuje čtečkou otisků prstů, která u modelu Lite chybí. Umístění tlačítek, otvorů pro reproduktory, nanoSIM i konektory je u obou stejné. Punc unikátnosti jim dodají kryty a obaly na mobil z produkce etuo.cz.

Displej

Displeje se razantně liší. Smartphone Vodafone Smart N9 má displej s úhlopříčkou 5,5 palce a rozlišením 720 x 1440 pixelů. Slušný displej s poměrně hezkým obrazem. Levnější bratr Vodafone Smart N9 Lite má displej menší 5,34 s rozlišením pouze 480 x 960 pixelů a slabými zobrazovacími vlastnostmi. Vyplatí se pořídit ochranné sklo na displej nebo alespoň ochrannou folii.

Výkon, výbava a výdrž baterie

Čtyřjádrový procesor MediaTek mají oba modely stejný. Výkon procesoru u smartphonu Vodafone Smart N9 ale podporuje 2 GB RAM. U verze Lite je to pouze 1 GB. Velikost vnitřní paměti je u obou 16 GB. Nijak oslnivý výkon. Nicméně na většinu základních funkcí to bohatě stačí. Ve výbavě nechybí podpora LTE, GPS, Wi-Fi, Bluetooht 4.0, NFC i rádio. Smartphone Vodafone Smart N9 Lite má baterii s kapacitou pouze 2 4600 mAh, verze N9 má baterii s 2 900 mAh.

Operační systém

U obou modelů potěší nejnovější verze Android 8.1 Oreo. Prostředí obou telefonů jsou podobná, jen u verze N9 Lite najdete hodně aplikací v odlehčené verzi GO.

Fotoaparát

Oba telefony mají zadní, přední selfie kameru a funkce autofocus, detekce obličeje a HDR. Rozdíl je v rozlišení. Telefon Vodafone Smart N9 má kamery s rozlišením 13 a 8 MPx, u mobilu Vodafone Smart N9 Lite počítejte pouze s 8 a 5 MPx. S oběma telefony zachytíte slušné momentky.

Obaly pro mobil Vodafone Smart N9Obaly pro mobil Vodafone Smart N9 Lite

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.