Smartphone Samsung Galaxy S10 a jeho odlehčený bratr S10e

Novou vlajkovou lodí korejského výrobce telefonů je smartphone Samsung Galaxy S10. A jak už to je u Samsungu zvykem spolu s hlavním modelem řady přišel i odlehčený sourozenec s označením Samsung Galaxy S10e. Podívejte se na jejich srovnání a vyberte si ten, který vám lépe sedne.

Prémiový design s průstřelem

Smartphone Samsung Galaxy S10 a jeho odlehčený bratr S10e

U nového smartphonu Samsung Galaxy S10 je použitý bezrámečkový design Infinity-O displeje s průstřelem. V místě otvoru O se ukrývá selfie kamerka. Smartphone Samsung Galaxy S10 má rozměry 150 x 70 x 7,8 mm, je bratr Samsung Galaxy S10e je o něco málo menší 142 x 70 x 7,9 mm.

Špičkový displej

U obou telefonů je použitý špičkový displej AMOLED jen u modelu Samsung Galaxy S10e je s o něco menší úhlopříčkou. Mobil Samsung Galaxy S10 má čtečku prstů integrovanou přímo v displeji telefonu, u modelu 10e se čtečka posunula na bok telefonu. Telefony se liší i v jemnosti displeje. Zatímco model Samsung Galaxy S10 nabízí 551 PPI, u Samsung Galaxy S10e se musíme spokojit s 435 PPI. Barevnost je u obou modelů stejná, stejně jako kapacitní typ displeje.

Úžasný výkon telefonu

Nic na plat, je to vlaková loď a takový telefon musí mít pořádný výkon. Oba modely pohání stejný procesor Samsung Exynos 9820. Jen u modelu Samsung Galaxy S10 má podporu větší operační paměti s 8 GB, u S10e je to 6 GB.

Základní paměť

Tentokrát se Samsung rozhodl, že telefony Samsung Galaxy S10 i Samsung Galaxy S10e vybaví stejnou základní pamětí. Můžete se tak těšit na 128 GB základní paměti. Ta jde samozřejmě rozšiřovat pomocí microSDXC karet až na 512 GB. To už je hodně úložného prostoru pro fotografie nebo videa.

Tři nebo dvě kamery fotoaparátu

Zde je další větší rozdíl mezi modelem Samsung Galaxy S10 a Samsung Galaxy S10e. Je v počtu kamer fotoaparátu. Zatím co foťák Samsung Galaxy S10 se může chlubit třemi kamerami, na Samsung Galaxy S10e zbyly jen dvě. Ale i tak jde o velice solidně vybavený foťák mobilu. U Samsung Galaxy S10 má tedy hlavní fotoaparát dvě kamery. První má 16 MPx a ultra široký objektiv, druhá má 12 MPx. U modelu Samsung Galaxy S10 je pouze jedna kamera o rozlišení 16 MPx. Přední selfie kamera má u obou modelů 10 MPx. Spoustu zábavy a svkělé fotky, ale nabízí nastavitelná clona a chytré nastavení snímků.

Rychlé i reverzní nabíjení

Oba modely mají baterii Li-Ion, jen model Samsung Galaxy S10 má baterii s o něco větší kapacitou. Od baterie o 3400 mAh můžete tedy čekat delší výdrž než u 3100 mAh baterie modelu Samsung Galaxy S10e. Nicméně hlavní bonus je v možnosti rychlého bezdrátového nabíjení a především v reverzním nabíjení. S mobilem tak můžete nabíjet jiná zařízení.

Obaly pro mobil Galaxy S10Obaly pro mobil Galaxy S10e

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.