Samsung Galaxy S20 a Samsung Galaxy S20 Ultra – srovnání

Začátkem roku 2020 nabídl korejský výrobce elektroniky k prodeji dva vlajkové modely vyšší cenové třídy: Samsung Galaxy S20 a Samsung Galaxy S20 Ultra. Obě zařízení vypadají velmi dobře, využívají nejnovějších technologií a nabízejí maximální pohodlí při užívání. Jaké jsou však jejich další vlastnosti? Který smartphone je lákavější z hlediska koupě?

Samsung Galaxy S20 a Samsung Galaxy S20 Ultra - rozdíly

Samsung Galaxy S20 a Samsung Galaxy S20 Ultra – srovnání

Volba lepšího modelu není zdaleka tak jasná. Pojďme si rozebrat technické specifikace obou telefonů:

• O něco větší rozměry nabízí Samsung Galaxy S20 Ultra. Jeho displej má působivou úhlopříčkou 6,90". Galaxy S20 oproti tomu disponuje úhlopříčkou 6,20 palců a nižší hmotností.

• Galaxy S20 obsahuje baterii se 4 000 mAh, kdežto Galaxy S20 Ultra s 5 000 mAh. V obou pčípadech je to hodně, zvlášť pokud k tomu přičtete technologii rychlého nabíjení Quick Charge 2.0. Bez významu není ani to, že oba telefony je možné nabíjet bezdrátově pomocí Qi nabíječky.

• Samsung Galaxy S20 Ultra má více než dvojnásobek vestavěné paměti, nabízí plných 512 GB. V základní verzi smartphonu se skrývá prostor 128 GB.

• Podobně nabízí Galaxy S20 Ultra 16 GB RAM, což je dvakrát tolik, než u Galaxy S20.

• Oba smartphony podporují paměťové karty do 1 TB.

• Galaxy S20 i Galaxy S20 Ultra mají shodně Exynos procesor 990 taktovaný na 2 700 MHz.

• Velké rozdíly mezi chytrými telefony najdeme také v případě fotoaparátů. Galaxy S20 má zadní objektiv se třemi čočkami s rozlišením 12, 12 a 64 Mpx. Model Ultra má čtyři čočky s úctyhodným rozlišením 108, 48, 12 a 0,3 Mpx, které se promítají do mimořádné kvality výsledného obrazu.

• Přední selfie fotoaparáty obou telefonů jsou také odlišné. Rozlišení v Galaxy S20 je 10 Mpx a v Galaxy S20 Ultra 40 Mpx.

Samsung Galaxy S20 a Samsung Galaxy S20 Ultra - závěr

Cenový rozdíl mezi Samsung Galaxy S20 a Samsung Galaxy S20 Ultra je poměrně značný a může činit klidně i 10 000 Kč. Své opodstatnění však můžeme najít právě v technických specifikacích telefonů. Galaxy S20 Ultra obsahuje větší displej a baterii s vyšší kapacitou. Kromě toho nabízí smartphone ve verzi Ultra obrovskou vnitřní paměť a dvakrát tolik paměti RAM. Díky tomu je možné do něj vkládat více souborů a zařízení bude celkově pracovat efektivněji.

Nejpůsobivější vlastností Galaxy S20 Ultra je však jeho zadní kamera se čtyřmi čočkami a velkým rozlišením. To však nic nemění na skutečnosti, že základní model Galaxy S20 je stále velmi kvalitním a moderním smartphonem. Výběr konkrétního modelu proto bude záležet výhradně na vašich individuálních preferencích.

Obaly pro mobil Samsung Galaxy S20 UltraObaly pro mobil Samsung Galaxy S20

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.40 / 5.0 (8)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.