Samsung Galaxy S20 a Samsung Galaxy S20 Plus - srovnání

Samsung Galaxy S20 a Samsung Galaxy S20+ jsou dva ze tří vlajkových modelů, které jihokorejský výrobce elektroniky vyslal do světa na začátku roku 2020. Špičkové chytré telefony potěší moderním designem i kvalitou zpracování. Oba jsou vybavené obrazovkami Dynamic AMOLED s ohromujícím rozlišením HDR10 +, vysokokapacitními bateriemi a fotoaparáty s působivými parametry. Kromě toho pracují na bázi efektivních procesorů a disponují velkými paměťmi RAM a Flash. Každý telefon je k mání v modrém, růžovém nebo šedém provedení.

Samsung Galaxy S20 a Samsung Galaxy S20 Plus - rozdíly

Samsung Galaxy S20 a Samsung Galaxy S20 Plus - rozdíly

Který z obou modelů od značky Samsung disponuje nejlepší konfigurací hardwaru? Přehledně jsme pro vás shrnuli základní specifikace a rozdíly u obou telefonů Samsung Galaxy S20 a Samsung Galaxy S20+:

• Samsung Galaxy S20+ je o něco větší než Samsung Galaxy S20. To se promítá také do vyšší hmotnosti. Váží 188 g ve srovnání se 163 g Galaxy S20. Tento rozdíl však příliš nepocítíte. Ospravedlňuje ho totiž použití většího displeje. Galaxy S20+ nabízí obrazovku s úhlopříčkou 6,70 palců. U základního modelu je to 6,20 palce.

• Větší baterie se 4 500 mAh najdeme ve verzi Galaxy S20+. Majitelé Galaxy S20 mohou počítat s 4 000mAh. Oba smartphony podporují technologii rychlého nabíjení. V případě Galaxy S20 je to navíc Qi nabíjení, u Galaxy S20+ dokonce technologie Qi a PMA.

• Galaxy S20 i Galaxy S20+ mají tři zadní čočky se stejnými parametry. U vybavenějšího modelu však získáte navíc ještě čtvrtou čočku.

Samsung Galaxy S20 a Samsung Galaxy S20 Plus - závěr

Jak jste se mohli přesvědčit sami, rozdíly mezi Samsung Galaxy S20 a Samsung Galaxy S20 Plus nejsou tak zásadní. Smartphony pracují na bázi stejného procesoru, mají stejné množství paměti RAM i vnitřní paměti. Oba jsou navíc držiteli normy IP68 a disponují stejnými technologiemi. Hlavní rozdíl při pohledu na telefony spočívá ve větší obrazovce telefonu Galaxy S20+ a v jeho přídavné čtvrté zadní čočce. Tento smartphone je také o něco těžší, což se promítá také do jeho baterie, která nabízí o 500 mAh větší životnost. Ti, koho zaujal nový standard pro bezdrátové nabíjení PMA, nejspíše sáhnou po modelu Galaxy S20+. Je však třeba přitom počítat s tím, že si za to poněkud připlatí. Cenový rozdíl mezi těmito modely činí zhruba 5 000 Kč.

Obaly pro mobil Samsung Galaxy S20 PlusObaly pro mobil Samsung Galaxy S20

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.80 / 5.0 (10)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.