Samsung Galaxy A51 a Samsung Galaxy A50 – srovnání

V prvním čtvrtletí roku 2019 si odbyl svou premiéru telefon Samsung Galaxy A50. Rozšířil tak nabídku telefonů střední cenové třídy od oblíbeného korejského výrobce elektroniky. Telefon okamžitě zaujal a to především díky svému kvalitnímu zpracování a mimořádnému vzhledu. Jeho nástupce, který je k mání za mírně vyšší cenu, Samsung Galaxy A51, se dostal do prodeje na konci roku 2019. Ani jemu nelze upřít jistou estetiku a kvalitní provedení. Který smartphone však představuje lepší volbu?

Samsung Galaxy A51 a Samsung Galaxy A50 - rozdíly

Samsung Galaxy A51 a Samsung Galaxy A50 – srovnání

Vizuální rozdíly jsou patné na první pohled. Více rozdílů mezi smartphony však můžeme najít v jejich technických specifikacích. Ne všichny přitom mluví ve prospěch novějšího modelu.

• Novější Samsung Galaxy A51 je o méně než centimetr užší než jeho předchůdce a zároveň je o něco silnější. To se promítá také do jeho o 6g vyšší hmotnosti. Rozdíl v rozměrech však není na první pohled téměř postřehnutelný.

• Oba chytré telefony mají stejný displej Super AMOLED. Samsung Galaxy A50 má úhlopříčku obrazovky menší o 0,10 palce. Na rozdíl od svého nástupce je však její součástí ochrana Corning Gorilla Glass, kterým Galaxy A51 vybavený není.

• Telefony mají stejné interní úložiště, ovšem Galaxy A51 má hardwarovou konfiguraci s 8 GB RAM.

• Starší Samsung Galaxy A50 podporuje větší paměťové karty do 512 GB, zatímco Galaxy A51 dokáže pojmout pouze 256 GB.

• Samsung Galaxy A51 obsahuje o něco novější model procesoru Samsung Exynos 9611, nabízí však stejnou rychlost hodin jako jeho předchůdce, tj. 2 300 MHz.

• Novější Galaxy má kamery s mnohem větším rozlišením. Hlavní má 48 Mpx a dalších 12 Mpx. V případě jejího předchůdce je to 25 a 5 Mpx. Velikost třetí čočky mluví ve prospěch staršího modelu, který nabízí 8 Mpx namísto 5 Mpx telefonu Galaxy A51. Nový smartphone však navíc obsahuje další, čtvrtou čočku s rozlišením 5 Mpx, kterou Galaxy A50 nemá.

• Galaxy A51 má také lepší přední kameru s rozlišením 32 Mpx. V případě Galaxy A50 je to 25 Mpx.

• Starší Samsung Galaxy A50 má senzor přiblížení a senzor Hall Effect, která u Galaxy A51 chybí.

Samsung Galaxy A51 a Samsung Galaxy A50 – závěr

Přestože cenový rozdíl mezi starším a novějším modelem smartphonu Galaxy z řady A není nijak závratný, rozhodování nebude vůbec jednoduché. Samsung Galaxy A51 nabízí lepší možnosti fotografování, ale není nijak výrazně efektivnější. Kromě toho podporuje externí paměťové karty s menší kapacitou, což může odradit lidi, kteří mají rádi po ruce přístup k velké knihovně souborů.

Vzhled smartphonů může mluvit ve prospěch Galaxy A51, ale skutečnost, že smartphone nemá ochranu displeje Corning Gorilla Glass, dokáže leckoho odradit. Konečné rozhodnutí o koupi konkrétního modelu telefonu bude záviset na vašich individuálních preferencích. Pokud vám nebude záležet na lepší kameře, můžeme vám doporučit spíše model Galaxy A50. Pokud však plánujete pořizovat hodně fotek, je lepší zvolit si Galaxy A51 a opatřit ho kvalitním ochranným sklem.

Obaly pro mobil Samsung Galaxy A51Obaly pro mobil Samsung Galaxy A50

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.80 / 5.0 (10)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.