Proč se telefon při nabíjení vypne?

Vypnutí telefonu během nabíjení může člověka pořádně otrávit. Smartphone totiž v takovém případě přestane fungovat, takže se klidně může stát, že zaspíte, protože nařízený budík prostě nezazvoní. Za vypnutí telefonu během nabíjení je obvykle zodpovědná poškozená nabíječka. Důvodem však může být i porucha samotného smartphonu nebo poškození jeho zásuvky.

Problémy s telefonem při nabíjení

Vypne se váš telefon během několika sekund po připojení k nabíječce? Nebo uplyne času víc, třeba několik minut nebo dokonce hodin? V takové situaci byste měli vyloučit několik možných příčin, které mohou být za problém zpodpovědné. Pokud se nedokážete příčiny dobrat, nezbývá nic jiného, než se obrátit na odborníka, který se specializuje na gsm služby.

Zlomená nabíječka

1. Proč se telefon při nabíjení vypne?

Nejčastěji je za poškození zodpovědná vadná nabíječka. Kabel může být například prasklý, takže do smartphonu přestane jít proud a nabíjení je přerušeno nebo dokonce dojde ke zkratu. Smartphone se také nemusí nabíjet, pokud zvolíte nekompatibilní nabíječku. Může se stát, že nemá odpovídající USB konektor či jiné vhodné parametry, třeba pro napětí a proud. Protože oprava nebo výměna nabíječky za novou představuje nejjednodušší řešení, které nevyžaduje výměnu smartphonu, doporučujeme vám se v první řadě ujistit, že problém nespočívá právě v nabíječce.

Nabíjecí port je poškozený

2. Proč se telefon při nabíjení vypne?

Dalším důvodem, proč se telefon během nabíjení vypíná, je poškozená nabíjecí zásuvka. Jde o místo v krytu smartphonu, ke kterému se připojuje konektor nabíječky. Pokud je nabíjecí zásuvka poškozená, může:

• způsobit zkraty. Náhlý zkrat v nabíjecí zásuvce smartphonu často vede k automatickému vypnutí zařízení. Mimo jiné je možné to poznat po zvuku. Toto místo může jemně praskat a dokonce být cítit kouřem. Také obrazovka telefonu může začít blikat a teplota krytu se zvyšovat. V takovém případě co nejrychleji odpojte nabíjecí kabel a nepokoušejte se telefon dál dobíjet, protože by se mohl nenávratně poškodit. Nabíjecí zásuvku vám za novou vymění v jakémkoli spolehlivém servisním středisku.

• přestat fungovat. Pokud nabíjecí zásuvka nefunguje, baterie se postupně vybije a nakonec se smartphone úplně vypne. Funkční nabíjecí zásuvka se pozná tak, že po připojení smartphonu k nabíječce nebude telefon v žádném případě signalizovat přerušení nabíjení. Pokud je nabíjecí zásuvka poškozená jen částečně, může se nabíjení přerušovat.

Nesprávná aktualizace nebo vadný software

3. Proč se telefon při nabíjení vypne?

Někdy je za vypnutí telefonu během nabíjení zodpovědná chyba v operačním systému. Pokud jste již vyloučili problém s nabíječkou a nabíjecí zásuvkou, můžete se pokusit restetovat smartphone do továrního nastavení (viz článek: Jak resetovat telefon?). Pamatujte přitom na zálohování těch souborů, které máte v paměti telefonu a chcete je zachovat. Obnovení továrního nastavení telefonu způsobí, že se interní paměť zcela vymaže.

Po obnovení továrního nastavení smartphonu musíte také stáhnout nejnovější aktualizace softwaru. Pokud problém s vypínáním telefonu během nabíjení přetrvává, měli byste se poradit s odborníkem.

Pouzdra na mobil ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.20 / 5.0 (8)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.