Proč se nabíječka od telefonu zahřívá?

Mnoho uživatelů mobilních telefonů zneklidňuje skutečnost, že se jejich síťové nabíječky během nabíjení zahřívají. V dnešním článku vysvětlujeme, proč nabíječky začínají být horké a kdy je třeba být opatrný.

Příčiny zahřívání se nabíječek

Nabíječky pro mobilní telefony

Síťová nabíječka je pro smartphone zdrojem napájení. Nabíječka Odebírá proud z elektrické zásuvky nacházející se ve zdi (obvykle 230 Voltů) a proměňuje ho na napětí, které může mobilní telefon bezpečně používat (kolem 5 Voltů). Proces konverze ovšem není 100% efektivní a jistá část energie vždy zůstává neproměněná. Tato energie se promění v teplo.

Právě to způsobuje, že se ​​nabíječka k telefonu zahřívá. Můžeme si toho všimnout především v případě, kdy používáme funkci rychlé nabíjení. Telefonu prospěje, pokud se budeme vyhýbat funkci Quick Charge, protože generování vyššího napětí způsobuje i zahřívání se akumulátoru.

To, že nabíječky mobilních telefonů začínají být teplé, je tedy přirozeným výsledkem konverze napětí. Ze své podstaty by nás tedy tato skutečnost neměla zneklidňovat.

Kdy může být zahřívání se nabíječky nebezpečné?

telefon a nabíječka

Někdy může příliš silné zahřívání se síťové nabíječky znamenat závažný elektrický problém uvnitř telefonu nebo nabíječky. Pokud nabíječka začne být tak horká, že se jí nejsme schopni dotknout nebo že se začne roztápět její plastový kryt, musíme telefon co nejrychleji odpojit od napájení a vyměnit nabíječku. Dále se vyplatí vzít telefon preventivně do servisu, aby se zkontrolovalo, jestli nedošlo k poškození baterie v telefonu a jiných součástí.

Nabíječky pro mobilní telefony

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.