Proč není v Zoomu žádný zvuk?

Práce nebo studium z domova pro mnoho lidí znamená každodenní nutnost používání aplikace Zoom. Problémy se zvukem nejen brání běžné komunikaci, ale také značně ztěžují plnění vašich povinností. Naštěstí jsou problémy se zvukem v Zoomu obvykle ze stejných a několika různých důvodů. Můžete je jednoho po druhém vyloučit podle pokynů níže.

V Zoomu nefunguje mikrofon (na počítači)

1. Proč není v Zoomu žádný zvuk?

Pokud vás v Zoomu neslyšíte, je možné, že je problém s mikrofonem. Existuje tedy několik možností, které musíte ověřit, abyste zjistili, proč mikrofon se zoomem nefunguje.

1. Nejprve zkontrolujte, zda zařízení, které používáte, má nainstalovaný mikrofon a zda má nejnovější ovladače.

2. Pokud vaše zařízení používá více mikrofonů, v aplikaci Zoom klikněte na šipku vedle symbolu mikrofonu a vyberte název příslušenství, které preferujete.

3. Použijte volbu "Test reproduktorů a mikrofonu" v Zoom.

4. Ujistěte se, že nemáte zapnutou funkci MUTE. Pokud ano, stačí jej vypnout klepnutím na ikonu přeškrtnutého mikrofonu na obrazovce.

5. Pokud vás stále neslyšíte, restartujte aplikaci Zoom. Před připojením ke schůzce se ujistěte, že jste vybrali „Připojit se zvukem z počítače“.

6. Aby Zoom mohl nahrávat zvuk, musíte aplikaci udělit oprávnění používat váš mikrofon. Přejděte do nastavení vašeho operačního systému, najděte kartu týkající se nastavení mikrofonu. Ujistěte se, že je zaškrtnuto Povolit aplikacím přístup k mikrofonu. Aplikace Zoom musí být na seznamu vhodných aplikací.

Reproduktor nefunguje v Zoomu (na počítači)

Pokud váš hlas není v Zoom slyšet, může to být buď proto, že ostatní účastníci mají problém z mikrofonem, nebo váš reproduktor nefunguje správně. Stejně jako u mikrofonu existuje několik důvodů, které stojí za to zkontrolovat.

1. Ověřte, že jsou reproduktory připojeny k vašemu zařízení.

2. Otestujte reproduktory a mikrofony v aplikaci Zoom kliknutím na šipku vedle mikrofonu a výběrem „Test Speaker & Microphone“.

3. Zkontrolujte, zda mají reproduktory nainstalované v počítači nejnovější ovladače. Nejrychlejší způsob, jak toho dosáhnout, je kliknout pravým tlačítkem na ikonu reproduktoru na liště v pravém dolním rohu obrazovky. Vyberte „Nastavení zvuku“.

4. V nastavení zvuku můžete také ověřit, že reproduktory nejsou ztlumené.

5. Kliknutím na šipku vedle symbolu mikrofonu v aplikaci Zoom zkuste vybrat jiné reproduktory nebo sluchátka, které chcete používat.

V Zoomu neslyším zvuk – jak otestuji reproduktory a mikrofon?

Nejúčinnějším způsobem řešení problému, když neslyšíte hlas v aplikaci Zoom, je použití testu reproduktoru a mikrofonu v aplikaci. Chcete-li to na počítači správně provést, postupujte podle následujících pokynů:

1. Otevřete na ploše aplikaci Zoom.

2. Klepněte na ozubené kolo nastavení v pravém horním rohu aplikace.

3. V seznamu nastavení vyberte kartu „Zvuk“.

4. Klikněte na „Test mikrofonu“ a řekněte něco do mikrofonu. Pokud mikrofon funguje správně, uslyšíte svůj hlas.

5. Poté vyberte „Test reproduktorů“. Pokud ze sluchátek nebo reproduktorů slyšíte pípnutí, problém se zvukem není váš.

Mikrofon nefunguje v Zoomu (na smartphonu)

2. Proč není v Zoomu žádný zvuk?

Volající v aplikaci Zoom neslyší váš hlas, když používáte jejich telefon? Pak se podívejte na několik nejčastějších důvodů, které za to mohou:

1. Ujistěte se, že jste aplikaci Zoom povolili přístup k mikrofonu vašeho telefonu. Otevřete nastavení aplikace a oznámení. Vyberte aplikaci Zoom ze seznamu. Klepněte na její oprávnění a aktivujte v nich přístup k mikrofonu.

2. Pokud problém přetrvává, spusťte aplikaci Zoom, otevřete její nastavení, přejděte na kartu „Schůzky“ a zrušte zaškrtnutí možnosti „Vždy ztlumit mikrofon“.

3. Během konverzace je stále možné nechtěně ztlumit. Poté stačí klepnout na displej a zkontrolovat, zda ikona mikrofonu v levém dolním rohu displeje nemá červený křížek.

Reproduktor nefunguje v Zoom (na chytrém telefonu)

Při hovoru v Zoomu na telefonu nic neslyšíte? Klepnutím na obrazovku se ujistěte, že nemáte aktivní ztlumení – poté se zobrazí ikona přeškrtnutého reproduktoru. Pokud to váš problém nevyřeší, restartujte aplikaci a znovu se připojte ke schůzce. Případně můžete zkusit použít sluchátka místo vestavěného reproduktoru smartphonu.

Pouzdra na mobily Ověřit to

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.80 / 5.0 (16)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.