Proč nefunguje kamera v Zoomu a co dělat?

Jednou z klíčových výhod používání aplikace Zoom je, že video chat může realizovat více lidí. To výrazně usnadňuje práci na dálku, online výuku nebo jen virtuální setkání s přáteli. Pro uživatele je tedy extrémně frustrující situace, kdy kamera v Zoomu nefunguje. Jak se s tímto problémem vypořádat? Nejúčinnější řešení jsou uvedena níže.

Ujistěte se, že je vybráno sdílení videa

1. Proč nefunguje kamera v Zoomu a co dělat?

Mezi nepříjemnostmi používání aplikace Zoom extrémně obtěžuje chybějící obraz. Ne vždy to však znamená vážný technický problém. Nejprve se proto ujistěte, že jste povolili sdílení vaší kamery. Když se připojíte ke schůzce, aplikace Zoom automaticky zobrazí upozornění, že můžete video vypnout. Ujistěte se, že jste toto políčko nezaškrtli omylem. Pokud ano, připojíte se ke schůzce, aniž byste sdíleli pohled z webové kamery.

Ujistěte se, že nemáte zapnuté jiné programy využívající kameru

Vaše webová kamera nemusí v Zoomu fungovat, pokud máte na počítači nebo smartphonu spuštěný jiný program, který používá webovou kameru. Může to být například aplikace fotoaparátu, ale také Skype, WhatsApp nebo Messenger. Pokud ano, zavřete nepotřebné aplikace a programy a poté znovu zapněte Zoom. Zkontrolujte aplikace na pozadí v telefonu a na počítači zkontrolujte programy, které jsou aktivní, nebo procesy zobrazené správcem úloh.

Restartujte přístup k fotoaparátu Zoom

Pokud během schůzky zjistíte, že vaše kamera nefunguje, zkuste video pozastavit a poté znovu spustit. Nemusíte vůbec zmeškat schůzku. Chcete-li video vypnout, stačí vybrat ikonu fotoaparátu zobrazenou na obrazovce. Když na něj znovu klepnete, video se restartuje. V některých případech může mít požadovaný efekt také restartování aplikace Zoom.

Kontrola aktualizací

Někdy je selhání aplikace způsobeno zastaralým softwarem a ovladači. Proto se ujistěte, že váš telefon, notebook nebo počítač má všechny potřebné aktualizace. Podobně zkontrolujte, zda máte aktuální verzi Zoomu. Chcete-li stáhnout aktualizaci aplikace, navštivte oficiální stránky Zoom a stáhněte si nejnovější verzi pro svůj prohlížeč. Na svém smartphonu můžete zoom aktualizovat prostřednictvím obchodu Google Play nebo App Store.

Ujistěte se, že vaše webová kamera/fotoaparát funguje pro jiné aplikace

Pokud je firmware zařízení aktuální a webová kamera stále nefunguje, může být důvodem chybějícího obrazu v Zoomu technický problém. Nejjednodušší způsob, jak to vyloučit, je pokusit se nahrát video nebo pořídit fotografii pomocí jiného softwaru. Na smartphonu můžete jednoduše spustit aplikaci fotoaparátu a na počítači můžete zapnout jiný messenger, jako je Skype nebo Messenger.

Zkontrolujte oprávnění aplikace Zoom

Kvůli nastavení soukromí může vaše zařízení blokovat aplikaci Zoom v přístupu k vaší webové kameře nebo fotoaparátu. Chcete-li to změnit, zkontrolujte oprávnění Zoom na počítači nebo smartphonu. Na počítači zapněte nastavení ochrany osobních údajů a poté najděte kartu Kamera.

Zde můžete definovat, které aplikace mají ke kameře přístup. Podobně můžete na chytrém telefonu povolit aplikaci Zoom používat fotoaparát ve správci oprávnění.

Znovu nainstalujte aplikaci Zoom do zařízení

Pokud všechny výše uvedené metody selhaly, zbývá otestovat ještě jednu. Zkuste aplikaci Zoom odinstalovat a poté znovu nainstalovat. Možná, že ten, který právě používáte, má neidentifikovanou chybu, která brání správnému přenosu videa. Nezapomeňte si do počítače stáhnout Zoom z oficiálních stránek výrobce a do telefonu stáhnout autorizovanou aplikaci z Google Play nebo App Store.

Jak správně používat Zoom?

Aby bylo používání aplikace Zoom co nejpohodlnější, vyplatí se dodržovat pár univerzálních rad. Za prvé, před zahájením schůzky Zoom, je dobré nejprve otestovat nastavení zvuku a videa. Chcete-li to provést správně, postupujte podle následujících pokynů:

1. Přihlaste se do aplikace Zoom.

2. Klikněte na svůj profilový obrázek v pravém horním rohu aplikace a poté vyberte ikonu nastavení ve tvaru ozubeného kola.

3. V seznamu nastavení vyberte kartu „Video“.

4. Pokud vaše webová kamera funguje správně, uvidíte snímek, který zachytí.

5. Pokud má zařízení různé fotoaparáty, můžete si vybrat ten, který se vám líbí.

Webová kamera nebo čočka fotoaparátu by měla být v úrovni očí. To vám umožní navázat oční kontakt s ostatními partnery. Pokud potřebujete s někým mluvit mimo schůzku Zoom, můžete na chvíli ztlumit zvuk mikrofonu.

Pouzdra na mobily Ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.80 / 5.0 (16)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.