CHRISTMAS SALE slevy až do -50% | Vidět víc »

Praktický rádce, jak nabít bezdrátová sluchátka

Taky je tak milujete? Bezdrátová sluchátka, která vám nikde nepřekážejí? Jsou malá, jsou praktická a nenápadná. Kdo si ale sluchátka bezdrátová pořizuje poprvé, jistě se nad jednou věcí pozastaví. Jak bezdrátová sluchátka nabít?

Možnosti nabíjení sluchátek

sluchátka bezdrátová

Když si koupíte bezdrátová sluchátka, máte několik možností, jak je nabít. Můžete je nabít s pomocí vašeho notebooku nebo s použitím nabíječky síťové, některé typy si zakoupíte už s nabíjecím stojánkem.

Když si budete sluchátka bezdrátová pořizovat, zpravidla bývá součástí balení kabel micro USB, který slouží pro dobíjení přes počítač. Síťovou nabíječku obvykle pořizujete zvlášť. Ačkoliv budete nejčastěji používat dobíjení přes kabel a počítač, může se stát, že se ocitnete v situaci, kdy u sebe notebook mít nebudete. Proto je praktické si pořídit i síťovou nabíječku. Tu jednoduše zastrčíte do zásuvky a můžete dobíjet i několik zařízení najednou. Výborně vám poslouží i nabíječka indukční, kdy stačí jen sluchátka položit na podložku a elektromagnetická indukce už se postará o vše potřebné.

Jak nabít bezdrátová sluchátka

airpods

Sluchátka budete nabíjet před prvním použitím a poté vždy, když vás zvuková signalizace upozorní na slabou baterii. Sluchátka bluetooth jsou vybavena drobnou zdířkou, ke které připojíte micro USB kabel, druhý konec se zástrčkou pro USB připojíte k počítači. Některé typy USB zásuvek vyžadují, aby byl počítač zapnutý, jiné typy je možné použít pro dobíjení i když je počítač v režimu spánku nebo dokonce vypnutý.

Na sluchátkách naleznete zdířku pro dobíjení, když odklopíte kryt, u počítače je místo připojení USB kabelu zřejmé. Pro Apple budete používat kabel lightning. Pokud nabíjíte síťovou nabíječkou, zastrčíte ji do zásuvky, připojíte USB kabel a na druhý konec s výstupem micro USB zapojíte sluchátka bezdrátová/bluetooth. Sluchátka budete dobíjet vždy do plné kapacity baterie. Pro informaci o úplném nabití jsou sluchátka vybavena signalizační diodou, úplné nabití může trvat i 4 hodiny.

Na co si dát při nabíjení sluchátek pozor

nabíječka indukční

V době, kdy budete sluchátka nabíjet není možné je nijak používat a není možné ani jejich spárování s jiným zařízením. Je nutné je odpojit od počítače nebo z nabíječky síťové.

sluchátka k mobilu

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.50 / 5.0 (26)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.