Porovnání telefonů Huawei P30 Lite a Huawei P30 Pro

Oba tyto smartphony, ač pocházející z produkce čínské společnosti Huawei, jsou opatřeny zcela rozdílnou cenovkou. Jak již název napovídá, tak levnější z nich je model P30 Lite, který v českých obchodech seženete již za 8 990 Kč, naopak dražší variantu – P30 Pro nezakoupíte za méně než 19 307 Kč. Jaké jsou tedy hlavní rozdíly mezi nimi? A dá se tento markantní cenový rozdíl považovat za opodstatněný?

Jaké rozdíly se dají považovat za ty nejzásadnější?

Za nejdůležitější rozdíl mezi těmito modely se dá považovat zcela výkonově odlišný procesor. V útrobách dražší verze totiž najdeme vysoce výkonný procesor HiSilicon Kirin 980, naopak u modelu Huawei P30 Lite je k dispozici o mnoho slabší HiSilicon Kirin 710.

Mezi nejpoužívanější funkce smartphonů jednoznačně patří fotoaparát, proto jeho kvalita nesmí v tomto výčtu rozdílů rozhodně chybět. U levnějšího modelu budete mít k dispozici přední kameru s rozlišením 24 Mpx, Huawei P30 Pro je pak vybaven selfie kamerou s rozlišením 32 Mpx.

Zajímavé je srovnání také zadních kamer, kde má Huawei P30 Lite k dispozici o 8 Mpx více než druhý z modelů, konkrétně 48 Mpx. Ovšem fotografie z Huawei P30 Pro jsou i tak kvalitnější, přičítat to lze lepší optimalizaci a doplňkovým komponentům.

Vyplatí se tedy dražší verze modelu P30?

Kromě výše zmíněných benefitů má verze Huawei P30 Pro i několikero dalších nesporných výhod, mezi které například patří výkonnější baterie (4200 mAh oproti 3340 mAh) či více vestavěné paměti (nejen 128 jako Lite, ale i 256 a 512 GB) a paměti RAM (nejen 4, ale i 6 a 8 GB).

To vše jsou náležitosti, jež plně opodstatňují vyšší cenu tohoto telefonu v porovnání s jeho „chudším příbuzným“. Tudíž záleží jen na osobních preferencích každého jednotlivce, kterému z těchto modelů dá přednost. Za nás jen můžeme konstatovat, že model Huawei P30 Pro rozhodně není cenově nadhodnoceným a jeho koupí určitě vedle nešlápnete. To stejné však lze tvrdit i o Huawei Lite verzi.

Obaly pro mobil Huawei P30 LiteObaly pro mobil Huawei P30 Pro

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.20 / 5.0 (2)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.