Obraz v obraze – co je tato funkce a jak ji používat? (iOS)

Chcete provádět videohovory přes FaceTime a zároveň nakupovat online? Nebo možná sledujete svůj oblíbený seriál a nechcete přerušovat promítání, abyste rychle zjistili předpověď počasí? Nyní si může každý majitel multitaskingového iPhonu vydechnout, protože jeho touhy byly splněny díky funkci obraz v obraze dostupné od uvedení iOS 14. Jak tuto funkci správně používat?

Co je obraz v obraze?

1. Obraz v obraze – co je tato funkce a jak ji používat? (iOS)

Funkce obraz v obraze (anglicky Picture-in-Picture) není pro nadšence elektroniky Apple úplnou novinkou. Tento režim byl k dispozici pro použití v 9. edici iOS, ale mohli jste jej používat pouze na iPadech. Naštěstí od premiéry iOS 14 získali obraz v obraze také majitelé iPhonů. Použitím obrazu v obraze získáte flexibilní multitasking. Můžete současně používat FaceTime nebo sledovat filmy při používání jiných aplikací.

Jak používat režim Obraz v obraze?

Chcete-li zapnout funkci obraz v obraze, stačí klepnout na ikonu dvojité obrazovky, která se ve většině případů zobrazí vedle křížku uzavírajícího video nebo připojení. Poté se okno zmenší a zbytek displeje vyplní úvodní obrazovka, na které lze spouštět libovolné aplikace. Stejným způsobem se můžete také vrátit k zobrazení okna videa na celou obrazovku.

Velikost okna máte zcela pod kontrolou – můžete jej zvětšovat nebo zmenšovat posouváním prstů po obrazovce. Celkem existují tři velikosti okna: malé, střední a velké. Podobně můžete změnit polohu okna přetažením například do opačného rohu displeje. Pokud chcete dočasně zastavit zobrazování okna, přetáhněte jej z levého nebo pravého okraje obrazovky a pro úplné vypnutí klepněte na okno a poté na ikonu křížku, která se objeví.

Užitečné tipy při používání funkce Obraz v obraze (PiP)

Pamatujte, že pokud chcete používat obraz v obraze, musíte nejprve přehrát video nebo uskutečnit FaceTime hovor. Teprve poté se aktivuje režim PiP, protože jej nelze předem zapnout. Důležité je, že funkce funguje s vertikální i horizontální orientací obrazovky. Vzhledem k tomu, že režim obraz v obraze je pro iPhony relativně nový, ne všechny aplikace jsou s ním kompatibilní. Bohužel to platí i pro oblíbené video a streamovací platformy, jako je YouTube (bez zakoupení prémiové varianty), Netflix, HBO GO nebo Apple TV. Neexistuje také způsob, jak sledovat dva filmy současně nebo sledovat film a videohovor současně.

pouzdra na mobil ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.60 / 5.0 (12)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.