Nepříjemné echo v mobilu při hovoru

Mobilní telefon je naším spojením se světem. Pro mnohé z nás je pupeční šňůrou s on-line prostředím i pravou rukou v práci. Stačí jen málo a místo radosti z nového telefonu, přijde zklamání. Nepříjemné může být telefonování, které kazí nízká kvalita hovoru. Nepříjemné echo, šumění a ozvěna dokáží pořádně otrávit život. Někdy je na vině technická závada telefonu, jindy to mohou být drobnosti, které pomohou odstranit kvalitní doplňky a příslušenství k mobilu.

Pozor na nekvalitní obaly

Často mezi klienty slýcháváme, kolik strastí si užili s nekvalitními či nepasujícími obaly. Ano, špatně padnoucí pouzdro může být jednou z příčin echa v hovoru. Stačí, aby otvor pro mikrofon nebyl na správném místě. Částečně zakrytý mikrofon pak může zvuk zkreslovat. Jediným doporučením je kupovat si kvalitní pouzdro přesně podle modelu telefonu. V e-shopu Etuo.cz jsou pouzdra na telefon vyrobena přesně na míru jednotlivým mobilům. Všechny otvory mají na správných místech a v dostatečné velikosti.

Hlasitost telefonu

echo v mobilu

Zpětnou vazbu, tzv. echo v telefonu, může způsobovat i nastavená vyšší hlasitost. Někdy je zkrátka nutné mít hlasitost na maximum. Mohou nás k tomu vést zdravotní důvody nebo třeba hlučné prostředí, ve kterém se pohybujeme. Skvělým řešením jsou pak sluchátka. Kvalitní příslušenství k mobilu přenese zvuk přímo do uší a dokáže odclonit hluk okolí. Nastavení na maximum už pak nebudete potřebovat.

Citlivý mikrofon

telefon

Často se s echem v telefonu setkávají lidé, kteří mají mobily s velice citlivým mikrofonem a potřebují používat hlasitý odposlech. Rychlým řešením je zakoupení kvalitního příslušenství k mobilu. E-shopu Etuo.cz doporučuje hands-free sady nebo reproduktor se zabudovaným mikrofonem a funkcí hands-free. Sluchátka mohou být klasická připojená k telefonu kabelem, nebo bezdrátová. V poslední době získávají na popularitě Bluetooth sluchátka s funkcí hands-free. Můžete s nimi jednoduše telefonovat nebo poslouchat hudbu. Pohodlí provozu oceníte v práci, při sportu, ale i při hlídání dětí, které vám nebudou tahat za kabel.

Pouzdra na mobil Ověřit to

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.90 / 5.0 (26)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.