Může magnet v obalu na mobil poškodit telefon?

Pořídili jste si krásný knížkový obal na mobil? Nemůžete se nabažit pohledem na svůj telefon v tomto pouzdře? Zároveň vám spadl kámen ze srdce, protože se už nemusíte bát nepříjemných odřenin a škrábanců na svém telefonu? Jenže co ten magnet, kterým je obal na mobil opatřen? Nemůže váš telefon nějak poškodit? Vždyť jsou přeci magnety a elektronická zařízení neslučitelné. Neexistuje tedy nějaké riziko, že by vám magnet váš telefon zmagnetizoval a tím zničil? A co třeba, když si položíte telefon na notebook? Nehrozí vaší elektronice ani v takovém případě nějaké nebezpečí?

Flipové kryty - ano nebo ne?

Flipové kryty s motivem

Ano, pravdou je, že byste k sobě nikdy neměli dávat například telefon a silný magnet. Tyto dvě věci by měly zůstat vždy daleko od sebe. Stejně tak, jako nás to učili rodiče třeba v případě televize, není vhodné pokládat magnet ani k počítači. Ovšem u obalů na mobil se jedná o trochu odlišnou situaci.

Flipové kryty

V pouzdrech na mobil se sice nachází magnet, který je však tak slabý a malý, že váš telefon nijak neohrozí ani neovlivní. Tento magnet je zde pouze proto, aby zabránil nekontrolovanému otevření flipového pouzdra, nijak tedy neovlivní váš telefon. Ač najdete spoustu odpůrců těchto obalů, kteří si urputně stojí za svým názorem a mají za to, že knížkové kryty na mobil poškozují baterii vašeho telefonu, pravda je zcela opačná.

Mohou pouzdra na mobil vašemu telefonu uškodit?

knížkové pouzdra Wallet Book

Knížková pouzdra na mobil naopak přináší řadu přínosů a benefitů, které podobné hrozby zcela smetávají ze stolu. Díky knížkovému obalu na mobil je váš telefon dokonale chráněn před škrábanci a rýhami. Mobil vám může spadnou třeba i na tvrdý beton a přesto se mu nic nestane. Můžete jej nosit v kapse společně s klíči a dalšími věcmi a bude stále vypadat jako nový.

Naopak je mnohem větším riskem nechat mobilní telefon zcela bez jakékoliv ochrany. Knížkové obaly samy o sobě nepředstavují žádná rizika.

Alternativa ke knížkovým pouzdrům na mobil

Přece jen se obáváte poškození vašeho telefonu? Nechcete nic riskovat? Nechcete svůj telefon vystavovat potenciální hrozbě? Pak existuje alternativa, kterou svůj telefon alespoň částečně ochráníte. Jedná se o silikonová či gelová pouzdra na mobil. Tato pouzdra sice chrání jen zadní stranu vašeho telefonu, ale alespoň něco. Nejhorší situací je nechat telefon zcela bez jakékoliv ochrany. Proto si pořiďte alespoň právě silikonové pouzdro na svůj telefon a ochraňte alespoň jeho zadní část před škrábanci, rýhami a vrypy. A aby ani displej telefonu nezůstal bez ochrany, můžete na něj přilepit ochrannou fólii.

Pouzdra na mobil Ověřit to

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.