Motorola Moto G8 Plus a Motorola Moto G8 Power - srovnání

Chytré telefony Motorola Moto G8 Plus a Motorola Moto G8 Power mile překvapí nejen svou cenou, ale i funkčností. Oba telefony zaujmou svým designem i zajímavými parametry a to jak softwarovými, tak i fotografickými. Jaký je však mezi jednotlivými modely rozdíl a který z nich je výhodnější si koupit?

Motorola Moto G8 Plus a Motorola Moto G8 Power - technické specifikace

1. Motorola Moto G8 Plus a Motorola Moto G8 Power - srovnání

Motorola Moto G8 Plus i Motorola Moto G8 Power následují současné trendy. Každý na to však jde trochu jinak. Moto G8 Plus má o něco silnější okraj obrazovky a objektiv fotoaparátu uprostřed obrazovky v typickém výřezu. V případě Moto G8 Power najdete objektiv přední kamery v levém horním rohu smartphonu, takže žádný výřez není potřeba. Vnitřek zařízení se také mírně liší tak, aby vyhovoval různým preferencím svých budoucích uživatelů. Nejlépe si to ukážeme na podrobných technických specifikacích obou telefonů:

• Motorola Moto G8 Plus je o něco menší než Motorola Moto G8 Power - má 6,3" displej, zatímco Moto G8 Power 6,36". To se také promítá do mírně nižší hmotnosti Moto G8 Plus: 188 g oproti 197 g. Kvalita obrazu obou smartphonů však zůstává stejná – oba telefony mají IPS TFT displeje s rozlišením Full HD.

• Motorola Moto G8 Power, jak název napovídá, má větší baterii s kapacitou 5000 mAh. V případě Moto G8 Plus má baterie kapacitu 4000 mAh. Oba telefony nabízejí funkci rychlého nabíjení TurboPower.

• Další rozdíl mezi smartphony se týká jejich operačních systémů. Motorola Moto G8 Plus funguje na Androidu 9.0 Pie a Moto G8 Power běží na novějším Androidu 10.

• Ti z vás, kdo si plánují používat funkci DualSIM, by si měli zvolit telefon Motorola G8 Plus, protože Moto G8 Power tuto možnost nemá.

• Pokud jde o fotoaparát, je na tom mnohem lépe Moto G8 Plus. Jeho hlavní kamera má 48 Mpx, zatímco v Moto G8 Power je to pouze 16 Mpx. Ve prospěch telefonu Motorola Moto G8 Power však může mluvit existence čtvrtého objektivu. Moto G8 Power má pouze tři.

• Další funkcí, která u modelu Moto G8 Power není k dispozici, ale je k mání u modelu Moto G8 Plus, je připojení NFC.

Motorola Moto G8 Plus a Motorola Moto G8 Power – závěr

Jak je patrné z porovnání technických specifikací, Motorola Moto G8 Plus je v mnoha ohledech stejná jako Motorola Moto G8 Power. Smartphony používají mimo jiné totožné procesory, mají také shodnou vnitřní paměť a RAM. Hlavní rozdíly se tak týkají především přístupu k některým funkcím. Zákazníci, kteří chtějí používat režimy NFC a DualSIM, by si měli zvolit raději telefon Motorola Moto G8 Plus.

Uživatelé, pro které je prioritou velká kapacita baterie, mohou tíhnout spíše k modelu Moto G8 Power. Rovněž stojí za to vzít v úvahu cenový rozdíl mezi smartphony. Motorola Moto G8 Power je o něco dražší než její předchůdce. Protože však cenový rozdíl není významný, činí přibližně 1 000 Kč, na vaše rozhodování to nemusí mít až tak zásadní vliv.

Obaly pro mobil Motorola Moto G8 PowerObaly pro mobil Motorola Moto G8 Plus

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.50 / 5.0 (10)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.