Který telefon nabízí kvalitní příjem?

Pokud má váš telefon špatný dosah, často máme tendenci vinit operátora. Potíž ovšem může ležet i na straně vašeho telefonu. Špatné pokrytí a pomalý internet jsou přímým důsledkem nekvalitní antény ve vašem zařízení. Jak si tedy vybrat telefon s dobrou anténou? Stojí za to vsadit na populární nejnovější modely předních značek jako jsou Apple iPhone 11 nebo Samsung Galaxy 10? Nebo je lepší dát šanci spíše méně známým smartphonům?

Kdy může mít váš telefon špatné pokrytí?

Výrobci mobilních telefonů často vymění účinnou anténu v telefonu za atraktivnější, minimalistický design zařízení. Velmi častým jevem je, že se ve specifikacích daného modelu informace o kvalitě antény vůbec nevyskytuje. Spojení vašeho zařízení se sítí operátora je přitom zcela zásadní. Telefon s kvalitní anténou je prioritou zvlášť pro všechny, kdo žijí na malých městech nebo pro cestovatele, kteří se s oblibou vydávají do oblastí se slabším signálem.

Zkontrolujte SAR

Který telefon nabízí kvalitní příjem? SAR

Při výběru nového smartphonu doporučujeme věnovat pozornost jeho SAR (Specific Absorption Rate). Jde o jednotku množství energie rádiových vln, které absorbuje tělo uživatele mobilního telefonu. Bylo prokázáno, že čím vyšší SAR je, tím nižší je kvalita antény telefonu. A co víc, vysoké SAR může znamenat ohrožení vašeho zdraví!

Telefony s nejlepší anténou

Který telefon nabízí kvalitní příjem? Samsung

Velmi kvalitní antény mají nové telefony Samsung ze série Galaxy Note. Za povšimnutí obzvlášť stojí Samsung Galaxy Note 10 Plus nebo Samsung Galaxy Note 9. Správná volba je i Samsung Galaxy S10 Plus, který také vykazuje solidní čísla.

Smartphony s optimálním pokrytím

Který telefon nabízí kvalitní příjem? Huawei P30 Pro

Poměrně dobrý rozsah získáme, pokud sáhneme po Huawei P30 Pro a Huawei Mate 20 Pro. O poznání hůř jsou na tom Smartfony Apple, zejména starší modely Apple iPhone 7 a Apple iPhone 6S. Anténu střední kvality najdete na telefonech Sony Xperia.

Dobrý rozsah v nižší cenové kategorii

Který telefon nabízí kvalitní příjem? OnePlus

Velmi dobře na tom jsou telefony od méně známé značky OnePlus. Nejnovější smartphone z roku 2019 OnePlus 7 Pro má mnohem kvalitnější anténu než mnohem známější Samsung Galaxy A5 nebo iPhone X. Velmi dobře jsou na tom nové modely Motorola: One ZoomMoto G7.

Kterým modelům je lepší se vyhnout

Zvláštní pozornost kvalitě antény byste měli věnovat, pokud se rozhodnete koupit telefon starší generace, který nemůže mít přídomek „chytrý“. Mezi zařízení s nejslabším dosahem patří Doro 5517, Emporia Classic, Emporia Select nebo Nokia 3310. Pokud vaše babička žije na samotě u lesa, raději pro ni pořiďte jiný přístroj.

Pouzdra na mobil Ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.50 / 5.0 (10)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.