Jsou telefony Huawei kompatibilní s hodinkami Samsung?

V minulosti korejský výrobce elektroniky propojení chytrých hodinek s telefony jiných značek blokoval. U nejnovějších modelů smartwatch tomu tak již není. Bez ohledu na to, jakou značku smartphonu s Androidem máte, můžete klidně hodinky od Samsungu, jako jsou Galaxy Watch nebo Galaxy Watch Active, naplno využívat.

Kompatibilita telefonů Huawei s hodinkami Samsung

1. Jsou telefony Huawei kompatibilní s hodinkami Samsung?

Abyste mohli naplno využít potenciál všech chytrých hodinek, je nutné je napřed správně nakalibrovat pomocí vašeho chytrého telefonu. Každé chytré hodinky mají speciální aplikaci, která se nainstaluje do telefonu a umožňuje vám používat pokročilé funkce i statistiky, které zařízení shromažďuje. Řadu let běžel software hodinek Samsung pouze na smartphonech Samsung. Důvodem bylo hlavně snazší nastavení aplikace, která nemusela být kompatibilní s celým systémem Android, ale pouze se softwarem od Samsungu. Ještě před pár lety to byly právě smartphony Samsung, které zcela dominovaly celosvětovému trhu. Dnes je však trh se smartphony mnohem bohatší a výrobci proto museli přistoupit ke kompromisům.

Proč jsou nejnovější hodinky Galaxy Watch kompatibilní s telefony Huawei?

Společnost Samsung již několik let vytváří elektronické příslušenství, které mohou s klidem využívat majitelé chytrých telefonů nejrůznějších značek. Jedinou podmínkou kompatibility přitom zůstává přítomnost operačního systému Android. Na webu výrobce Galaxy Watch najdete dlouhý seznam zařízení, která je možné s hodinkami synchronizovat, i když nutno dodat, že tento seznam je v mnoha případech neúplný. Důvodem je především dynamicky rostoucí trh se smartphony, na kterém téměř neuplyne měsíc bez představení zcela nového modelu či modelů.

Pokud máte pochybnosti o tom, zda je váš smartphone Huawei kompatibilní s chytrými hodinkami Samsung, existuje jednoduchý způsob, jak si to ověřit. Za prvé, pokud byl váš telefon uveden na trh v posledních dvou letech, bude ho s chytrými hodinkami Samsung určitě možné propojit. Pokud je smartphone o něco starší, je nejlepší hledat informace o jeho kompatibilitě s chytrými hodinkami v nejrůznějších internetových fórech. Je totiž vysoce pravděpodobné, že se to někdo pokusil ověřit už před vámi.

Je možné používat všechny funkce hodinek Samsung na telefonech Huawei?

2. Jsou telefony Huawei kompatibilní s hodinkami Samsung?

Samsung i nadále používá speciální software, ve kterém jsou některé funkce chytrých hodinek dostupné výhradně majitelům smartphonů Samsung. Pokud tedy chcete využít plný potenciál svých hodinek Galaxy Watch na smartphonu Huawei, musíte software svého zařízení přizpůsobit úplné synchronizaci dat.

Pokud chcete používat hodinky Galaxy Watch na svém telefonu Samsung, stačí si stáhnout a nainstalovat aplikaci Galaxy Wearable, známou také jako Samsung Gear. Najdete ji v Obchodu Google Play. Aplikace poskytuje všechny informace o hodinkách a funguje také jako pokročilý správce, který dokáže přizpůsobit funkce příslušenství. Pokud však nainstalujete aplikaci Galaxy Wearable na smartphone Huawei, je nutné si k tomu přidat další aplikaci s názvem Galaxy Watch Plugin. Díky druhé aplikaci bude váš smartphone schopen volně synchronizovat data s příslušenstvím a dodávat mu například informace z kalendáře nebo o přesné poloze. Po instalaci pluginu Galaxy Watch budou vaše chytré hodinky od Samsungu běžet na vašem telefonu Huawei stejně efektivně jako na jakémkoli chytrém telefonu Samsung.

pouzdra na mobil ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.80 / 5.0 (12)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.