Jaký véčkový smartphone si vybrat?

Zlaté časy vyklápěcích smartphonů neboli véček už jsou s největší pravděpodobností za námi. Současní výrobci je zařazují do své nabídky poměrně zřídka. Přesto se na trhu najde několik zajímavých modelů, které kombinují kdysi oblíbené véčko s dotykovými displeji dneška. Na následujících řádcích si představíme ty, o kterých stojí za to uvažovat.

Samsung Galaxy Folder 2

Samsung Galaxy Folder 2

Galaxy Folder 2 představila značka Samsung v roce 2017. Telefon získal 3,8palcový displej a 4jádrový procesor Snapdragon 425 na frekvenci 1,4 GHz. Může nabídnout 2 GB paměti RAM a 256 paměti pro soubory, vyjímatelnou baterii s kapacitou 1950 mAh a dvě kamery (hlavní s 8 Mpx a přední s 5 Mpx). Zařízení pracuje na platformě Android s 3G nebo LTE modulem.

Nokia 8110 4G

Nokia 8110 4G

Telefonu z roku 2018 se díky zajímavému tvaru přezdívá "banán". Smartphone od finské klasiky Nokia je vybavený 2,4palcovým displejem a procesorem Qualcomm 205. Má 4 GB vestavěné paměti, 512 GB RAM, vyjímatelnou baterii s 1500 mAh a 2 Mpx kameru s LED. Nokia 8110 4G běží na vlastní, originální platformě KaiOS.

Alcatel GO Flip

Alcatel GO Flip

Alcatel GO Flip je smartphone s 2,8palcovým displejem, vestavěnou pamětí 4 GB a pamětí RAM 512 MB. Telefon má vyměnitelnou baterii se zásobou 1350 mAh a běží na bázi 4jádrového procesoru Qualcomm Snapdragon 210. Zařízení pracuje na operačním systému KaiOS.

ZTE Cymbal-T LTE

ZTE Cymbal-T LTE

Model ZTE od roku 2017 dostal do vínku 3,5 palcový displej, 1 GB RAM a 8 GB vnitřní paměti. Pracuje na procesoru Qualcomm Snapdragon 210. Hlavní fotoaparát nabízí 5 Mpx a přední kamera 2 Mpx. Vyjímatelná baterie disponuje 1800 mAh. Zařízení běží na platformě Android.

Véčkové smartphony spojuje skutečnost, že jejich parametry nejsou nijak oslnivé. Jde o jednoduchá zařízení určená pro nenáročné uživatele. Hlavními výhodami jsou kromě nezbytného vyklápěcího křídla snadno vyměnitelná baterie a především nízká cena.

Pouzdra na mobil Ověřit to

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.20 / 5.0 (5)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.