Jaký telefon s 6palcovou obrazovkou si vybrat?

Na trhu existuje celá řada mobilních zařízení s velikostí obrazovky okolo 6 palců. Vybrat si mezi nimi ten správný nemusí být vůbec snadné. Obrazovky se 6 palci jsou velmi pohodlné a jednoduše se používají, což je také důvod, proč se jich drží i výrobci. Na následujících řádcích si představíme chytré telefony se 6 palcovým displejem, které podle našeho názoru rozhodně stojí za pozornost či úvahu.

Huawei P30

Huawei P30 - telefon s 6palcovou obrazovkou

Huawei P30 od čínského výrobce je klíčový hráč celé modelové řady, který jednoznačně zaujme svými specifikacemi. V první řadě je třeba uvést, že obrazovka tohoto smartphonu má téměř předpisově 6,1 palce. Skoro celý přední panel telefonu pokrývá OLED displej s malým kapkovitým výřezem. Do srdce telefonu Huawei P30 vložil výrobce špičkový procesor HiSilicon Kirin 980, RAM 6/8 GB a doplnil ho vnitřní pamětí 128 GB. Smartphone získal výkonný trojitý fotoaparát Leica (40 + 16 + 8 Mpx), čtečku otisků prstů integrovanou na obrazovce, NFC a baterii s kapacitou 3650 mAh.

iPhone XS

iPhone XS - telefon s 6palcovou obrazovkou

iPhone XS je jedním z nejnovějších přírůstků společnosti Apple. Přístroj je vybavený OLED displejem s úhlopříčkou 5,8 palce s podlouhlým výřezem v horní části a skleněným tělem. Smartphone pohání výkonný procesor A12 Bionic vyrobený technologickým procesem 7 nm a je k dispozici ve verzi s 4 GB RAM a 68/256/512 GB vestavěné paměti. Telefon dostal do vínku duální kameru (12 Mpx + 12 Mpx) s pokročilým softwarem, který získal vysoké známky v hodnocení. IPhone XS je vybavený baterií s kapacitou 2658 mAh s možností bezdrátového nabíjení, Apple Pay a NFC . Navíc splňuje standard ochrany IP68.

Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10 - telefon s 6palcovou obrazovkou

Samsung Galaxy S10 představuje nejnovější lákadlo korejského výrobce. Smartphone získal 6,1palcovou dynamickou obrazovku AMOLED s výjimečně tenkými rámečky. Samsung Galaxy S10 pracuje na bázi špičkového procesoru Exynos 9820 s 8 GB RAM a 128/512 GB vnitřní paměti. Smartphone je vybavený trojitou hlavní kamerou (12 Mpx + 12 Mpx + 16 Mpx), která je jednou z nejlepších na trhu. Velkou výhodou smartphonu je baterie o kapacitě 3400 mAh s funkcí bezdrátového zpětného odběru a sadou modulů pro bezdrátou komunikaci.

Xiaomi Mi 9

Xiaomi Mi 9 - telefon s 6palcovou obrazovkou

Xiaomi Mi 9 je špičkový smartphone čínského výrobce z komerčně úspěšné série. Přístroj získal velký, 6,4palcový displej s tenkými rámečky s výřezem ve tvaru kapky. Telefon napájí výkonná čipová sada Qualcomm Snapdragon 855 a je k dostání s 6 nebo 8 GB RAM a 128 GB paměti pro soubory. Xiaomi Mi 9 získal trojitou kameru (48 Mpx + 16 Mpx + 12 Mpx), která zaručuje vysokou kvalitu fotografií i videí. Mezi další výhody Xiaomi Mi 9 patří sada bezdrátových komunikačních modulů, včetně NFC, bezdrátového nabíjení baterie (3300 mAh) a čtečka otisků prstů integrovaná do displeje.

LG G8 ThinQ

LG G8 ThinQ - telefon s 6palcovou obrazovkou

LG G8 ThinQ je smartphone s 6,1palcovým displejem, který se vyznačuje pokročilým audio systémem. V zařízení se ukrývá reproduktor Boombox s inovativní technologií Crystal Sound OLED. Výrobce použil procesor Qualcomm Snapdragon 855 se 128 GB vestavěné paměti a 6 GB paměti RAM. Smartphone potěší výkonnou duální kamerou (12 Mpx + 16 Mpx), sadou bezdrátových komunikačních modulů a 3500 mAh baterií s funkcí indukčního nabíjení.

Většina špičkových výrobců smartphonů nabízí hned několik zařízení se 6palcovým displejem. Při jejich výběru se však nemusíte řídit jen podle vzhledu a velikosti displeje či ceny telefonu. Vyplatí se vzít v úvahu také parametry přístroje a jeho technické specifikace.

Pouzdra na mobil Ověřit to

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.40 / 5.0 (12)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.