Jaký telefon s 5palcovou obrazovkou si vybrat?

V současné době v oblasti smartphonů panuje móda velkých displejů. Vybrat telefon s kompaktní velikostí obrazovky okolo 5 palců proto nemusí být vůbec snadné. Přesto se na trhu najde několik pozoruhodných kousků, jejichž displej měří nebo se blíží 5 palcům. Vybrali jsme pro vás ty, které pokládáme za nejzdařilejší.

Apple iPhone 8

Apple iPhone 8 - telefon s 5 palcovou obrazovkou

Apple iPhone 8 je smartphone se skleněným krytem z konce roku 2017 s 4,7palcovou obrazovkou Retina HD. Do tohoto přístroje výrobce vložil výkonný 6jádrový procesor Apple X11, 2 GB paměti RAM a 64 GB vestavěné paměti. IPhone 8 také získal velmi dobrý 12Mpx fotoaparát s funkcí nasvícení a optickou stabilizací obrazu, která pomáhá vytvářet vysoce kvalitní fotografie a 4K videa o 60 fps.

Smartphone potěší také funkcemi Touch ID (tlačítko pro návrat do hlavního menu a čtečka otisků prstů v jednom), stupeň ochrany IP67, Apple Pay a NFC. IPhone 8 je vybaven baterií s kapacitou 1821 mAh s možností bezdrátového nabíjení.

Blackberry Key 2

Blackberry Key2 - telefon s 5 palcovou obrazovkou

BlackBerry Key 2 je smartphone z roku 2018 se 4,5palcovým displejem IPS TFT a hardwarovou klávesnicí QWERTY, kterou je možné přepnout i na dotykovou. Smartphone je poháněný procesorem Qualcomm Snapdragon 660 a získal 6 GB paměti RAM a 128 GB paměti pro soubory.

Přístroj je vybavený dvojitou hlavní kamerou (12 Mpx a 12 Mpx), která podává solidní výkon. Do BlackBerry výrobce použil také speciální bezpečnostní software, sadu bezdrátových modulů včetně NFC a 3500 mAh baterie s rychlým nabíjením.

Sony Xperia XZ2 Compact

Sony Xperia XZ2 Compact - telefon s 5 palcovou obrazovkou

Sony Xperia XZ2 Compact je smartphone z roku 2018 s tenkými rámečky a 5palcovým displejem Full HD + s podporou HDR. Obrazovka je ošetřena sklem Corning Gorilla Glass 5 a smartphon je dokonce vodotěsný (splňuje normu IP68). Přístroj získal 64 GB paměti pro soubory a 4 GB RAM a pracuje na bázi velmi efektivního čipu Qualcomm Snapdragon 845.

Zařízení získalo hlavní kameru s 19 Mpx, která však podává průměrný výkon. Baterie má kapacitu 2870 mAh a podporuje rychlé nabíjení. Smartphone také disponuje slotem pro dual SIM.

Google Pixel 2

Google Pixel 2 - telefon s 5palcovou obrazovkou

Google Pixel 2 je praktický, vodotěsný smartphone z konce roku 2017 s 5palcovým displejem AMOLED Full HD, který je uzavřený v hliníkovém pouzdře. Přístroj obsahuje čistý Android, takže software běží plynule a hladce.

Srdce přístroje tvoří výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 835. Google Pixel 2 vstoupil na trh s 4 GB RAM a 64 GB vestavěné paměti a získal dobrý 12 Mpx fotoaparát s automatickým zaostřováním Dual Pixel a rychlým snímačem otisků prstů. Baterie smartphonu má kapacitu 3520 mAh. Také Pixel 2 podporuje technologii rychlého nabíjení.

Samsung Galaxy S7

Samsung Galaxy S7 - telefon s 5palcovou obrazovkou

Samsung Galaxy S7 je vlajkovou lodí korejského výrobce z roku 2016. Přístroj získal vysoce kvalitní 5,1palcový displej a 8jádrový procesor Exynos 8890, který snadno ovládá nejdůležitější programy a aplikace. Smartphone je k dispozici ve verzi se 4 GB paměti RAM a 32 GB vestavěné paměti, disponuje čtečkou otisků prstů a je vodotěsný (IP 68).

Baterie telefonu má kapacitu 3000 mAh a podporuje rychlé nabíjení. Galaxy S7 se může pochlubit kvalitním fotoaparátem s 12 Mpx s jasným objektivem, optickou stabilizací obrazu a automatickým zaostřováním Dual Pixel AF.

Vzhledem k tomu, že dnešní doba se přiklání spíše k telefonům s velkými displeji, musejí fanoušci kompaktních smartphonů s malými obrazovkami vybírat z přístrojů z let 2018, 2017 nebo dokonce 2016. Mezi těmito zařízeními se však naštěstí stále najdou skvělé kousky, které mohou svými specifikacemi směle konkurovat i letošním modelům.

Pouzdra na mobil Ověřit to

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.40 / 5.0 (10)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.