Jaký odolný telefon si vybrat?

Všichni, kdo pracují v mimořádně náročných podmínkách, třeba na stavbě nebo v autodílně, potřebují nejen speciální pracovní oděvy, ale i správné vybavení. V dnešním článku se zblízka podíváme na odolné smartphony, které jsou pro tyto činnosti jako stvořené.

Doogee S60

odolný telefon Doogee S60

Doogee S60 je odolný model s velmi zajímavými parametry, který se světu představil na konci roku 2017. Smartphone získal 5,2palcový displej, který navíc chrání sklo Corning Gorilla Glass. Srdcem zařízení je octopus Mediatek Helio P25 s 2,50 GHz, který podporuje až 6 GB RAM.

Nespornou výhodou zařízení je baterie o výkonu 5580 mAh s funkcí rychlého a bezdrátového nabíjení. Potěší také kvalitní kamera s 21 Mpx. Smartphone je vybavený NFC, dual SIM a čtečkou otisků prstů. Přístroj splňuje standardy IP68, takže je mimo jiné odolný proti prachu. Přežít by měl i plné ponoření do vody až do 1,5 metru. Díky speciálnímu krytu telefon dobře snáší také pády.

CAT S61

odolný telefon CAT S61

Odolný smartphone od prověřené značky Caterpillar pochází z roku 2018. Je ideálním pomocníkem pro inženýry, dělníky nebo členy záchranných sborů. Do výbavy dostal 5,2 palcový displej vyrobený technologií IPS, který chrání sklo Corning Gorilla Glass 5. Srdcem zařízení je Snapdragon 630 podporovaný 4 GB RAM.

Silnou stránkou zařízení je výkonná baterie s kapacitou 4500 mAh. Telefon CAT S61 se může pochlubit druhou, termovizní kamerou FLIR, senzorem kvality vzduchu a měření vzdálenosti pomocí laseru. Certifikát IP68 potvrzuje jeho odolnost proti prachu i vodě a to až do hloubky 3 m. Zesílený kryt nabízí ochranu proti pádu z výšky až 1,8 metru.

CAT S31

odolný telefon CAT S31

Další odolný smartphone od amerického výrobce si odbyl svou premiéru v září 2017. Telefon získal obrazovku o velikosti 4,7 palce, kterou pokrývá Corning Gorilla Glass 3. Zařízení pracuje na bázi 4jádrového procesoru Qualcomm MSM8909 s 1,3 GHz. CAT S31 vstoupil na trh s 2 GB RAM a baterií s kapacitou 4000 mAh. Telefon je odolný proti ponoření až do 1,2 metru. Spolehlivě by měl odolat i nárazům a prachu.

Samsung Galaxy Xcover 4

odolný telefon Samsung Galaxy Xcover 4

Samsung Galaxy Xcover 4 z roku 2017 je jihokorejskou odpovědí na výzvu v odolnosti v nižší cenové kategorii. Zařízení je uzavřené ve vyztuženém, vodotěsném obalu, který navíc nepůsobí tolik, jako cihla. Obrazovka smartphonu je 5palcová a i ji pokrývá odolné sklo Corning Gorilla Glass 5.

Srdcem zařízení je 4jádrový Exynos s 2 GB RAM. Navzdory faktu, že jde o nízkorozpočtové zařízení, se smartphone může pochlubit kvalitním fotoaparátem (matice 13 Mpx). Také tento telefon splňuje normu IP68 pro prach a vodu.

Hlavními úkoly smartphonů pro práci v obtížných podmínkách je mít na sobě kvalitní, zesílené pouzdro a splňovat normu ochrany IP68. Bez významu samozřejmě nejsou ani specifikace přístroje, které usnadní jeho každodenní používání. Pokud vás od jejich nákupu odrazuje "cihlový" vzhled, doporučujeme sáhnout po telefonu, který splňuje normu IP68 (viz. Jaký telefon odolný proti vodě a prachu si vybrat?) a pořídit pro něj kvalitní odolné pouzdro a k němu nejlépe tvrzené ochranné sklo na displej.

Pouzdra na mobil Ověřit to

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.30 / 5.0 (8)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.