Jaký držák telefonu si pořídit?

Správně zvolený držák telefonu nejen že chrání vaše zařízení, ale také zvyšuje pohodlí při jeho používání. Díky držákům telefonu můžete například používat navigaci, aniž byste při řízení auta, motorky nebo jízdního kola museli sundávat ruce z volantu či řídítek. Úchytky navíc minimalizují riziko pádu telefonu, takže se v každém případě vyplatí. Jaké další vlastnosti byste měli před nákupem ideálního držáku zvážit?

Držáky telefonů

Vzhledem k tomu, že smartphony jsou stále větší a tenčí, držáky telefonů se stávají stále oblíbenějšími. Dají se používat na mnoha místech a v různých situacích, což zvyšuje komfort při každodenním používání chytrého telefonu. Jednotlivé typy držáků telefonu mohou mít celou řadu dalších funkcí. Připravili jsme pro vás několik příkladů:

Držáky do auta

1. Jaký držák telefonu si pořídit?

Používat telefon během řízení auta je zakázané. Kdo tento zákaz poruší, riskuje přinejmenším pokutu. V první řadě je to totiž velmi nebezpečné. Stačí vteřina nepozornosti a velmi snadno může dojít k nehodě. Pokud chcete telefon během jízdy používat, například kvůli navigaci, měli byste si držák do auta v každém případě pořídit.

Nabídka držáků telefonu do auta je velmi bohatá. Vybrat si dokonalý doplněk přímo pro vás nemůže být zas tak těžké. Vše bude záviset na vašich individuálních preferencích. Buď se můžete soustředit na úplný minimalizmus, nebo si koupit úchyt s dalšími funkcemi. Velmi oblíbený je držák telefonu do auta spolu s nabíječkou. Zdrojem energie je zásuvka zapalovače cigaret. Nabíjecí metody existují dvě: přes kabel nebo bezdrátově pomocí elektromagnetické indukce.

2. Jaký držák telefonu si pořídit?

Držáky do aut se dají dělit také podle způsobu uchycení telefonu. Plastový držák do auta používá pro tento účel kleště. Smartphone je v nich pevně přichycený a nevyklouzne ani při jízdě na nerovném povrchu nebo kočičích hlavách.  Magnetický držák funguje na vzájemné přitažlivosti magnetů. Jeden z nich najdete na povrchu držáku a druhý přilepíte k pouzdru vašeho smartphonu. Přitažlivost je přitom tak silná, že telefon nevypadne.

Posledním kritériem rozlišování držáků telefonů do auta je jejich umístění. Také v tomto případě je výběr opravdu široký. K dispozici jsou držáky na:

•  řídicí panel,

•  volant,

•  ventilační mřížku,

•  sklo,

•  vstup na CD,

•  opěrku hlavy.

3. Jaký držák telefonu si pořídit?

Volba vhodného umístění by se měla řídit vnitřním uspořádáním vozu. Obrazovka telefonu by měla být jasně viditelná, ale zároveň nesmí během jízdy rušit. Před zakoupením držáku telefonu si nezapomeňte ověřit, že je kompatibilní s velikostí vašeho smartphonu. Pro zjednodušení jsme pro vás vybrali několik oblíbených modelů držáků do auta, které stojí za úvahu:

• Držák do auta Baseus Gravity 2 s nabíječkou QI pro ventilační mřížku - držák do auta a indukční nabíječka v jednom. Váš telefon můžete při řízení současně používat i nabíjet. Smartphone drží dvě čelisti, které se automatický uzavírají. Rukojeť je volně nastavitelná, takže požadovaný úhel jde snadno nastavit.

• Držák do auta Baseus Osculum na čelní sklo nebo na palubní desku - k jeho upevnění slouží silná přísavka, která dobře funguje na rovném i drsném povrchu. Můžete s ní volně pohybovat a držák přemisťovat, protože po omytí vodou získává znovu svou původní přilnavost. Zahnuté čelisti udrží telefon ve stabilní poloze a dají se zvětšit na požadovanou úhlopříčku obrazovky.

•  Magnetický držák do automobilu Baseus Star - patří na ventilační mřížku. Je sice malý, ale je vyrobený z vysoce odolných materiálů: z hliníku a silikonu. Přilnavost telefonu zajišťují čtyři silné magnety. Smartphone s ním jde otáčet o 360 stupňů.

Držáky telefonů na motocykl

Držák na motocykl by měl vykazovat mimořádnou odolnost vůči vnějším vlivům. Jeho klíčovou součástí musí být vodotěsné a prachutěsné pouzdro, ve kterém bude obrazovka telefonu dobře vidět i za průhlednou vrstvou z plastu. Ani ostatní použité materiály nesmí podléhat korozi, proto jsou ve velké oblibě držáky z hliníku nebo nerezové oceli.

Další výzvou, které budete čelit, je jeho umístění. V případě montáže na zrcátko můžete sáhnout po univerzálním držáku, jaký slouží i k upevnění na jízdní kola. K dispozici však jsou také držáky na telefon k montáži přímo na řídítka motorky. Jde o tzv. držáky RAM.

Držáky na jízdní kola

4. Jaký držák telefonu si pořídit?

Lidé, kteří se s oblibou věnují cyklistice, pohodlí držáku telefonu jistě ocení. Držák dovolí během jízdy používat navigaci nebo nejrůznější sportovní aplikace. Řízení kola jen jednou rukou může být nebezpečné, takže je rozumné kolo držákem vybavit. V závislosti na vašich preferencích ho můžete namontovat na řídítka, ale také na rám.

Stejně jako u držáku na motorku by měl být držák na kola vyrobený z odolných a vysoce kvalitních materiálů. Průsvitné pouzdro ochrání váš smartphone před vodou a nečistotami. V případě jakýchkoli překážek, které se mohou na silnici objevit, minimalizuje riziko poškození nebo poškrábání obrazovky. Během jízdy jistě oceníte možnost nastavení úhlu rukojeti tak, aby byl displej co nejviditelnější.

Držák na prst

5. Jaký držák telefonu si pořídit?

V poslední době stoupá obliba držáků na prst, které jsou známé také jako telefonní prsteny. Prst se provléká očkem, které se pevně přichytí na záda smartphonu. Držáky na prst usnadňují uchopování zařízení, což může být užitečné v celé řadě situací, například pokud trávíte čas s malým dítětem.

Klíčovou vlastností, které byste měli při výběru držáku telefonu na prst věnovat pozornost, je kvalita úchytu. Základna musí k povrchu pouzdra na telefon dokonale přilnout. Proto je výhodnější volit spíše lepidlo než přísavku. Pouze silné montážní lepidlo poskytuje záruku, že se telefon při používání držáku neoddělí a nespadne.

Pohodlí musí poskytovat také kroužek. V první řadě musí mít správný průměr. Příliš tenký kroužek komfort nezaručí, stejně jako ostré hrany. Materiály použité k výrobě prstenu by měly být odolné vůči rzi. V neposlední řadě je dobré si uvědomit, že držák na prst bude na telefonu velmi dlouho, takže by měl dobře vypadat.

Držáky na mobil ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.50 / 5.0 (10)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.