Jak změnit v telefonu polohu?

Funkce GPS v telefonu je zásadní pro správné fungování celé řady aplikací, za všechny můžeme jmenovat třeba navigaci. Někdo se však může cítit velmi nepříjemně, pokud telefon neustále sdílí informace o jeho poloze. Je možné změnit skutečnou polohu za nějakou jinou?

Změna umístění ve smartphonu

1. Jak změnit v telefonu polohu?

Bez ohledu na důvod, proč chcete změnit polohu v telefonu, vám můžeme sdělit, že většina smartphonů to dokáže. Není to však tak úplně jednoduché, a to ať používáte iPhone nebo smartphone se systémem Android. Ve standardním nastavení telefonu žádnou funkci, která by to uměla, nenajdete. Lokalizaci je možné pouze zcela deaktivovat a to v konkrétním nastavení polohy.

GPS ve smartphonu by měla fungovat co nejpřesněji, takže když je zapnutá funkce určování polohy, zobrazují se skutečné souřadnice všem aplikacím, kterým jsme k těmto informacím povolili přístup. Pokud se tomu chcete vyhnout, bude nutné tyto aplikace „oklamat“ tak, aby přijímaly falešná data z GPS. Za tímto účelem byly vyvinuty nejrůznější aplikace, jejichž hlavním cílem je změna polohy ve smartphonu. Z obchodu Google Play si například můžete stáhnout aplikaci s názvem GPS Joystick nebo nějakou podobně znějící.

Jak změnit umístění v telefonu s Androidem

2. Jak změnit v telefonu polohu?

Pokud chcete ve svém smartphonu s Androidem nastavit jinou polohu, postupujte podle následujících pokynů:

1. Otevřete Obchod Google Play, stáhněte a nainstalujte si aplikaci s názvem GPS Joystick nebo nějakou podobnou.

2. Spusťte aplikaci a vyberte v ní: „Nastavit polohu“.

3. Zobrazit by se vám měla mapa, na které si můžete vybrat libovolné místo, kam chcete svůj smartphone umístit. Můžete to také učinit zadáním přesné zeměpisné šířky a délky.

4. Po výběru umístění klikněte na „Start“. Je pravděpodobné, že vás v tomto okamžiku aplikace požádá o povolení, abyste sdíleli falešnou polohu s jinými aplikacemi, což bude nutné potvrdit.

5. Tím to však nekončí. Aby aplikace fungovala správně, musíte ve smartphonu zapnout režim vývojáře. Pokud to chcete provést, přejděte do Nastavení telefonu a vyberte kategorii „O zařízení“ či „O telefonu” a dál „Informace o softwaru”. Ze seznamu vyberte „Číslo sestavení“ a klikejte na něj, dokud se neobjeví okno s výzvou k přepnutí do vývojářského režimu.

6. V režimu Nastavení pro vývojáře vyberte aplikaci pro simulaci umístění, kterou jste právě použili. Teď už by všechno mělo fungovat, jak má. Pro jistotu si však zkontrolujte svou polohu na Google mapách.

Jak změnit umístění v iPhonu

Změna umístění v iPhonech vyžaduje o něco větší úsilí než v telefonech s Androidem, protože v App Storu k tomu nejsou k dispozici žádné aplikace. Mějte však na paměti také to, že změna umístění je možná pouze na iPhonech s operačním systémem iOS 12 nebo na starších. Je také nutné k tomu použít počítač.

1. Připojte svůj iPhone k počítači a nainstalujte do něj aplikaci iTools.

2. V softwaru nainstalovaném ve vašem počítači vyhledejte nástroj s názvem „Virtuální umístění“, který vám umožní změnit umístění vašeho iPhonu.

3. Do horního řádku mapy zadejte místo, kde chcete, aby se váš iPhone zobrazoval, a potvrďte to kliknutím na „Enter“.

4. Změna polohy iPhonu na místo, které jste si zvolili, by se měla zobrazit na mapě. Potvrďte ji kliknutím na „Přesunout sem“.

5. iTools už můžete zavřít a iPhone odpojit od počítače. Pokud se vám při ukončení iTools zobrazí zpráva, zda má být simulace umístění iPhone zastavena, vyberte možnost „Ne“.

pouzdra na mobil ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.60 / 5.0 (12)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.