Jak změnit telefon v USB klávesnici?

Smartphone není jen víceúčelové zařízení ve specifickém designu, ale může vám pomoci při používání jiných zařízení. Skvělým příkladem je telefon změněný v USB klávesnici. Využít ho můžeme jak v případě poškození klávesnice našeho počítače, tak i v případě, že chceme na počítači psát na dálku. Jak telefon pro takové použití nakonfigurovat?

Stáhněte si příslušnou aplikaci

1 Jak změnit telefon v USB klávesnici?

Aby operační systém vašeho počítače rozpoznal telefon jako bezdrátovou klávesnici, musíte do něj nainstalovat příslušnou aplikaci. Některé aplikace mohou být zpoplatněné, ale existuje spousta bezplatných alternativ, například Klávesnice PC. Kromě stažení konkrétní aplikace budete muset také připojit svůj smartphone k počítači. Nejběžnější připojení jsou samozřejmě Wi-Fi nebo Bluetooth, ale co když se chcete připojit pomocí USB kabelu?

Nakonfigurujte v počítači systém BIOS

Aplikace pro použití telefonu jako USB klávesnice sama v počítači přidá funkce klávesnice pro USB připojení. Bude to však fungovat pouze pokud nejprve nakonfigurujete v počítači systém BIOS. Teprve tehdy může USB klávesnice smartphonu fungovat v jakémkoli operačním systému. Jinými slovy - počítač začne číst váš smartphone jako klávesnici.

Rootujte smartphone

2 Jak změnit telefon v USB klávesnici?

Další možností je rootování smartphonu, které otevírá nekonečné možnosti programování v každém zařízení, které pracuje na operačním systému Android. Díky rootování bude smartphone fungovat jako USB klávesnice. Pro začátek je důležité si uvědomit, že tento úkon vyžaduje určité znalosti programování a že ho nemusí zvládnout úplně každý. Na druhou stranu na internetu najdete spoustu stránek i videí, které složité postupy obnovy TWRP vysvětlují a s jejichž pomocí dokáže nainstalovat vlastní jádro do smartphonu i méně zkušený uživatel.

Nejvyšší čas to zkusit

Pokud jste úspěšně prošli všemi kroky, můžete ve smartphonu spustit aplikaci USB klávesnice a připojit se k počítači pomocí USB kabelu. Odteď můžete začít psát na počítači, aniž byste opustili gauč!

Handyhülle Jetzt entdecken

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.60 / 5.0 (10)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.