Jak změnit písmo v telefonu se systémem Android?

Znáte to, čas od času má chuť změnit vzhled svého smartphonu úplně každý. Z toho důvodu lidé sahají po zajímavém příslušenství, jako jsou originální pouzdra nebo nejrůznější ozdoby. Ti ostatní se zase soustředí na samotné rozhraní smartphonu, pořizují si netradiční tapety, vyzváněcí tóny anebo mění písmo. Následující řádky jsou určené všem, kdo se chtějí dozvědět, jak ve svém telefonu písmo změnit.

Změna písma v Nastavení telefonu

Jak změnit písmo v telefonu se systémem Android? galaxy s9 nastaveni

Některé chytré telefony nabízejí možnost změnit písmo přímo ve svém Nastavení. Například u novějších telefonů Samsung najdete tuto funkci, pokud postupně zvolíte: Nastavení >> Zobrazení >> Styl a velikost písma >> Nastavit písmo >> Velikost písma >> Styl písma*.

Pokud máte potíže s hledáním funkce, která vzhled písma změní, zkuste použít vyhledávač v Nastavení a zadat do vyhledávacího pole: „fonty“ či „písma“.

* Názvy funkcí se mohou mírně lišit v závislosti na modelu telefonu Samsung.

Stáhněte si speciální aplikaci

Jak změnit písmo v telefonu se systémem Android? logo aplikace

Pokud váš telefon nemá v základní nabídce možnost změny stylu písma, můžete si stáhnout aplikaci, která to umožní. Aplikace jako iFont, Fonts for FlipFont či jiné (k dispozici na Google Play), nabízejí spoustu zajímavých a navíc bezplatných typů písma pro smartphony se systémem Android.

Změňte Launcher telefonu

Pomocí aplikace jako je Apex Launcher nebo Go Launcher můžete změnit a přizpůsobit vzhled všech telefonů se systémem Android. Většina těchto typů aplikací také umožňuje změnit písmo. Při instalaci Launcheru a přechodu na něj musíte mít na paměti, že kromě návrhu menu se změní i organizace ikon a animace. Doufáme, že díky našim tipům se vám písmo v telefonu podařilo změnit. 

Pouzdra na mobil Ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.80 / 5.0 (10)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.