Jak změnit PIN na svém telefonu?

PIN kód telefonu obsahuje minimálně čtyři číslice, které zabezpečují přístup k SIM kartě. Je nutné ho zadávat po každém restartu telefonu. I když je možné PIN deaktivovat, doporučujeme ho používat, protože chrání vaše soukromí i přístup k mobilní síti. PIN kód můžete kdykoli změnit. Jak to provést závisí na operačním systému, který používáte.

Proč stojí za to PIN telefonu zachovat?

PIN bude nutné zadat pokaždé, když telefon restartujete nebo vyjímáte a znovu vkládáte SIM kartu. K restartování telefonu i vkládání SIM karty dochází vzácně, proto je tu riziko, že PIN kód zapomenete. Z toho důvodu se vyplatí uložit si ho na bezpečném místě a držet si pěsti, že nezapomenete, kam jsme ho vlastně dali.

Zda si PIN kód pamatujete, je dobré si připomenout ještě před restartováním telefonu. Pokud si nejste jisti, nejlepším řešením je změnit váš PIN na nový, nejlépe takový, který si snadno zapamatujete. Ve většině případů bude změna PIN v telefonu vyžadovat zadání aktuálního kódu. Na následujících řádcích se dočtete, jak PIN změnit v operačních systémech Android i iOS. Navíc ještě připojujeme univerzální metodu, která platí pro oba systémy.

Jak změníte PIN v telefonu s Androidem?

1. Jak změnit PIN na svém telefonu?

V případě telefonů s operačním systémem Android se způsob změny PIN kódu může mírně lišit. Závisí to na konkrétní verzi operačního systému, který používáte. Ve starších zařízeních s Androidem postupujte při změně PIN kódu následovně:

Zadejte postupně:

Nastavení >> Zabezpečení >> Zámek karty SIM >> Změnit PIN karty SIM (zadejte starý PIN a potom dvakrát nový).

U novějších Androidů je změna PIN trochu jiná

Opět zadejte:

Nastavení >> Zabezpečení >> Další možnosti zabezpečení >> Konfigurace zámku karty SIM >> Změna kódu PIN karty SIM (dvakrát zadejte starý PIN a potom nový).

Jak změníte PIN v telefonu s iOS?

2. Jak změnit PIN na svém telefonu?

Pokud chcete změnit PIN kód v zařízeních značky Apple, postupně vyberte:

Nastavení >> Mobilní síť >> PIN SIM karty,

V poli „Povolit PIN karty SIM“ najdete možnost „Změnit PIN“.

Co dělat po trojitém nesprávném zadání kódu PIN?

Pokud zadáte nesprávný PIN třikrát za sebou, SIM karta se zablokuje. Odblokovat ji můžete pouze zadáním kódu PUK. Informace o tomto kódu získáte od svého operátora. V případě kódu PUK nedoporučujeme pokoušet se čísla uhádnout, protože nesprávné zadání desetkrát za sebou zablokuje vaši SIM kartu natrvalo. Takovou kartu nezbývá, než vyměnit za novou.

Změna PIN na číselníku

Pokud váš telefon nabízí také jiné cesty, jak PIN změnit, můžete to zkusit přímo na číselníku. Otevřete číselník a zadejte kombinaci znaků:

StaryPIN ** 04 * * * novyPIN novyPIN #

Zadaný kód potvrďte tlačítkem pro volání (obvykle zelené sluchátko). Tato metoda by měla fungovat pro všechny velké mobilní sítě jako je O2, Vodafone nebo T-Mobile.

Pouzdra na mobil ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.20 / 5.0 (10)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.