Jak zlepšit signál telefonu?

Telefon je už dávno nezbytnou součástí našich životů. I tak se ale najdou místa nebo jsou situace, kdy jste najednou mimo dosah. A potřebujete být tzv. na příjmu. Co s tím? Máme pro vás pár tipů, co dělat, abyste zlepšili dosah vašeho mobilu.

10 tipů co dělat, když máte slabý signál

signál telefonu

1. Aktualizujte. Zní to možná banálně, ale pravidelné aktualizace pomáhají využít maximum, co váš smartphone nabízí.

2. Zavírejte, co nepotřebujete. Výkon telefonu značně ovlivňuje množství otevřených aplikací. I dosah bude lepší, když budete poctivě zavírat vše nepotřebné.

3. Přepněte nastavení sítí. Všichni chceme fungovat na 4G LTE síti, ale v některých místech může být 3G síť lepší volbou a síla signálu bude lepší.

4. Resetujte síťová nastavení. Pokud přepnutí mezi sítěmi nepomohlo, zkuste reset. Jemnou verzí resetu je zapnutí a následné vypnutí režimu Letadlo.

5. Pohněte se. Jistě, zní to podivně, ale v některých budovách můžete mít slabí signál. Pak je lepší jít k oknu, do vyšších pater, nebo rovnou vyjít ven. Ve volném terénu zkuste vystoupat z údolí, nebo vyjít z hustého lesa.

6. Bloky signálu v okolí. Je to s podivem, ale některé věci ve vašem okolí mohou blokovat signál. V kanceláři to mohou být velké kovové skříně, lednice, ale i interiérové dekorativní fontány. Venku jsou to stromy, keře a vůbec vydatná zeleň. Dostaňte se od nich dále.

7. Možné poškození mobilu. Pokud nemáte dostatečný signál a všichni okolo ano a došli jste až sem, tak je váš mobil nejspíš poškozený. Doporučujeme návštěvu servisu.

8. Volejte přes internet pomocí Wi-Fi. Je v dosahu bezdrátová síť? Pak máte vyhráno. Připojte se na ni a zavolejte si přes internet.

9. Použijte internetový extender. Zařízení, které pomůže rozšířit internetový signál u vás doma. Volat pak můžete přes internet. Jistě to není tak pohodlné, jako klasický hovor, ale není-i v dosahu signál operátora, je to řešení.

10. Zesilovač mobilního signálu – repeater. Na trhu jsou dostupné i zesilovače mobilního signálu. Pomohou uvnitř budov, které blokují signál z vnějšku.

Pouzdra na mobil Ověřit to

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.30 / 5.0 (10)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.