Jak zkontrolovat číslo IMEI?

Číslo IMEI (International Mobile Equipment Identity) je mezinárodní identifikátor, který umožní vyhledat konkrétní telefon a získat o něm potřebné informace. Pokud je to nezbytné, pomocí IMEI můžete zablokovat zařízení, které bylo zcizeno anebo zkontrolovat, jestli byl telefon ukradený. Jak si však toto číslo zkontrolovat? Prozradíme, jak na to u zařízení na bázi Androidu i iOS.

Kontrola čísla IMEI na Androidu

nastavení telefonu imei

1. Nejjednodušší způsob, jak zkontrolovat číslo IMEI u telefonů se systémem Android, je otevřít kontakty a na klávesnici vyťukat kód *#06#. Kód ani nemusíte potvrdit zeleným tlačítkem, protože na obrazovce se okamžitě ukáže příslušné číslo včetně čárového kódu.

2. Číslo IMEI najdete také v Nastavení telefonu. Všechno, co musíte udělat, je otevřít "Nastavení", vybrat možnost „Stav“, či "Systém" a dál "Informace o IMEI". U jednotlivých modelů se názvy samozřejmě mohou drobně lišit.

3. Smartphony s vyměnitelnými bateriemi mají často IMEI také na štítku pod baterií.

4. Některé modely mají číslo IMEI nalepené nebo vytištěné na zadní straně obalu.

Kontrola čísla IMEI na iOS

nastavenia telefónu iphone

1. Stejně, jako v případě smartphonů s operačním systémem Android, je možné číslo IMEI zkontrolovat tím, že na číselníku v telefonu zadáte kód *#06#. Ani v tomto případě však není možné číslo z displeje zkopírovat.

2. Číslo IMEI najdete i v Nastavení iPhonu. Stačí otevřít aplikaci "Nastavení", najít položku "Obecné" a "Toto zařízení". Z tohoto místa je možné číslo IMEI zkopírovat do schránky.

3. IMEI je možné ověřit také pomocí funkce iTunes. Je však nutné připojit iPhone k počítači. Jakmile jsou zařízení spojená, jděte do „Nastavení“ a tak klikněte na pole s telefonním číslem. Číslo IMEI se zobrazí a pokud na něj kliknete pravým tlačítkem myši, můžete ho zkopírovat. Tato metoda je obzvlášť užitečná pro zařízení s poškozenou obrazovkou.

Způsobů, jak zjistit číslo IMEI existuje celá řada. Jeho znalost nám přitom může pomoci v mnoha situacích.

Pouzdra na mobil Ověřit to

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.20 / 5.0 (5)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.