Jak zjistit, kolik dat vám v telefonu zbývá?

Bez ohledu na to, zda máte paušál nebo kredit, může mít váš zvolený tarif omezený počet dat. Jakmile tento limit překročíte, internet se výrazně zpomalí, což značně zasáhne do vašeho oblíbeného surfování po webu. Už proto je rozumné pravidelně kontrolovat, kolik internetu vám v telefonu zbývá. Pokud máte na konci fakturačního období k dispozici málo dat, můžete s nimi začít šetřit a častěji používat připojení přes Wi-Fi.

Využití internetu v telefonu

1. Jak zjistit, kolik dat vám v telefonu zbývá?

V současné době se data používají mnohem víc, než tomu bylo před několika lety. Souvisí to s rostoucím počtem internetových služeb, které se dají přes telefon ovládat. Přes data se také častěji sledují fotky a videa na sociálních sítích. To je důvod, proč spousta majitelů chytrých telefonů volí tarify, jejichž součástí je neomezený internet. Pravdou však je, že tyto tarify jsou obvykle mnohem dražší než balíčky, které obsahují určitý počet GB, které je možné za měsíc použít. Pokud jste majiteli datově omezeného balíčku, vždy je dobré použití internetu průběžně sledovat.

Jak zkontrolovat, jaký objem dat vám u vašeho operátora zůstává?

Kontrola využití dat v telefonu je obvykle poměrně jednoduchá. Konkrétní postup se však může lišit v závislosti na vašem operátorovi. K zjištění objemu dat však není rozumné používat nejrůznější aplikace. Přestože mohou správně zobrazovat počet použitých GB, nezohledňují různá fakturační období, ale počítají pouze s délkou daného měsíce. V následujících řádcích jsme sepsali různé způsoby kontroly aktuálního stavu dat na nejběžnějších mobilních sítích bez ohledu na začátek fakturačního období.

• T-Mobile – operátor poskytuje svým zákazníkům přehled o čerpání mobilních dat prostřednictvím účtu na webu Můj T-Mobile. Přehled objemu dat najdete snadno po přihlášení. Vedle toho můžete použít telefonní číslo na operátora a vybrat příslušnou možnost v hlasovém automatu. Poslední možností je vyťukat na číselníku následující kód: *123*523# a potvrdit ho jako by šlo o běžný hovor.

• Vodafone – v případě tohoto operátora máte dvě možnosti, jak zjistit objem čerpaných dat. V samoobsluze Můj Vodafone přejděte do záložky Útrata a Vyúčtování a potom Aktuální útrata a čerpání. K přihlášení použijte uživatelské heslo k telefonnímu číslu. Použít můžete také aplikaci Můj Vodafone, kterou si jednoduše stáhnete do svého telefonu. 

• O2 – na vyčerpání 80 % vašeho objemu dat vás operátor upozorní SMS zprávou. Aktuální stav vyčerpaných dat můžete vedle toho sledovat v internetové samoobsluze Moje O2, pokud kliknete na detail tarifu.

Pouzdra na mobil ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.20 / 5.0 (8)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.