Jak zjistit, jestli jsou sluchátka Apple AirPods originální?

Sluchátka Apple AirPods mají elegantní design, snadno se obsluhují a jsou praktické pro každodenní používání. Mají také poměrně vysokou cenu, což může vést k hledání sluchátek v akci u neoficiálních distributorů. Nezapomínejte ovšem na riziko podvodu. Pokud se cena AirPods výrazně liší od té uvedené v obchodě Apple, máte pravděpodobně co do činění s jejich padělkem.

Jak zjistit, jestli jsou AirPods originální? Nejlepší způsob

Jak sprawdzić, czy słuchawki Apple AirPods są oryginalne?

Základem pro ověření originality sluchátek AirPods je jejich sériové číslo. V závislosti na modelu sluchátek může být natištěno na samotných sluchátkách nebo na víku jejich nabíjecího pouzdra. Mělo by se také nacházet na originální krabičce sluchátek nebo dokumentech potvrzujících zakoupení příslušenství, jako je faktura nebo účtenka. Pokud nemůžete najít sériové číslo, existuje možnost ověřit si ho také v nastaveních zařízení připojeného ke sluchátkům.

Jak si ověřit, jestli jsou AirPods originální prostřednictvím jiných zařízení?

1. Otevřete nastavení svého zařízení spárovaného se sluchátky.

2. Přejděte do kategorie nastavení Bluetooth.

3. Vyhledejte na seznamu sluchátka Apple AirPods.

4. Ťukněte na tlačítko „Více informací“ vedle sluchátek.

5. Zobrazí se sériové číslo – zadejte ho na stránkách checkoverage.apple.com, abyste si ověřili vám přináležející záruku na servis příslušenství.

Kontrola sériového čísla AirPods na starším zařízení

V případě softwaru staršího než iOS 14 najdete přístup k sériovému číslu spárovaných sluchátek trochu jinak:

1. Otevřete nastavení zařízení spárovaného se sluchátky.

2. Přejděte do kategorie „Obecné“.

3. Ťukněte na záložku „Toto zařízení“.

4. Vyberte sluchátka AirPods.

Kontrola originality AirPodsů – zbývající metody

Pokud se vám žádným způsobem nepodařilo určit sériové číslo svých sluchátek, existují i jiné způsoby, jak si ověřit, jestli jsou AirPods originální. Týkají se na příklad sady sluchátek zakoupené na aukci bez originálního obalu. Vaše pozornost by měla zbystřit mimo jiné při:

Nízké kvalitě provedení sluchátek

Originální AirPodsy se vyznačují elegantním designem a pečlivým provedením. Pokud na vašich sluchátkách praská plast a jsou vidět spoje nebo byla křivě smontována – máte pravděpodobně co do činění s padělkem. Věnujte také pozornost nízké kvalitě ostatních součástí soupravy, jako jsou nástavce na sluchátka.

Problémy s párováním v iOS

V případě originálních sluchátek AirPods se zařízení iOS s příslušenstvím spojují automaticky. Padělek může naopak vyžadovat konvenční, manuální spárování přes nastavení Bluetooth. Neoriginální sluchátka se také často vyznačují nestabilním spojením, prodlevami, nereagováním na pokyny udělované hlasovému asistentu nebo krátkou provozní dobou.

Špatný zvuk

Obecně lze největší rozdíl ve kvalitě mezi originálními a padělanými sluchátky AirPods zaznamenat ve věci jejich reproduktorů a mikrofonů. Zvuk padělků je výrazně horší – může být tišší a plošší. Hůře je také zaznamenán hlas uživatele sluchátek.

Jak zjistit, jestli jsou AirPods originální před nákupem?

Pokud plánujete nákup sluchátek Apple AirPods, bude nejlepší, pokud určíte originální původ tohoto příslušenství před podáním objednávky. Nejjednodušeji to uděláte, pokud si vyberete sluchátka přímo z obchodu Apple nebo od oficiálního distributora. Buďte ostražití v případě jiných e-shopů a aukčních portálů. Věnujte pozornost především:

Názvu a popisu sluchátek – neoriginální AirPodsy mohou mít ve svém názvu překlep a také chyby v popisu.

Fotografiím výrobku – porovnejte je s oficiálními fotografiemi Apple.

Krabičce od sluchátek – stačí rozdíl v rozmístění nálepek a identifikujete padělek.

Podezřele nízké ceně – nikomu se nevyplatí prodej oblíbených sluchátek za cenu pod hodnotou tohoto příslušenství.

Informacím o převisu skladových zásob – nepoctiví prodejci se tak snaží vysvětlit atraktivní cenu výrobku.

Proč se nevyplatí nakupovat padělky Apple AirPods?

Při nákupu levnějších sluchátek od neoficiálního distributora hrozí, že se stanete majiteli padělaného zboží. Ve většině případů je částka za objednávku výrazně přehnaná, protože se sluchátka vyznačují špatnou kvalitou. Proto je výrazně lepší koupit si originální sluchátka nesoucí logo jiné značky, levnější než AirPods. V tom případě si můžete užívat požadovanou kvalitu zvuku a plnou funkčnost příslušenství.

Prohlédněte si pouzdra na Apple AirPods v nabídce etuo.cz

Máte už originální sluchátka AirPods? V tom případě se postarejte o bezpečnost sluchátek, abyste si toto příslušenství mohli užívat co nejdéle! Sortiment e-shopu etuo.cz zohledňuje u pouzder na sluchátka vysokou kvalitu. Elegantní chrániče jsou dostupné v mnoha vzorech a barvách. Vybrat si můžete na příklad pouzdra s karabinkou, která umožňuje připnout je ke kabelce nebo batohu. Obaly nijak nepřekáží při využívání funkcí nabíjecího pouzdra.

šek Pouzdra na sluchátka

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.