Jak zapnout telefon bez tlačítka na napájení?

Rozbité tlačítko napájení nemusí nutně znamenat, že musíte okamžitě sáhnout po novém telefonu. Na následujících řádcích se dočtete, jak zapnout a používat telefon, u kterého došlo k poškození tlačítka na napájení.

Tipy na zapnutí telefonu bez tlačítka napájení:

1. Namísto poškozeného tlačítka napájení použijte tenký předmět.

Pokud tlačítko napájení z telefonu prostě vypadlo, můžete vyzkoušet stisknutí příslušného místa párátkem nebo špendlíkem. Mělo by to fungovat zvlášť v případě, že se poškození netýkalo samotného tlačítka a problém spočíval pouze ve vypadnutí krytky tlačítka.

2. Připojte telefon k USB portu v počítači.

Jak zapnout telefon bez tlacitka na napajeni? - telefon připojeni k notebooku

U některých typů telefonů se pomocí této metody telefon automaticky spustí.

3. Stiskněte příslušnou kombinaci kláves a připojte telefon k počítači pomocí USB.

zapnutí telefonu bez tlačítka napájení

Pokud připojení telefonu k USB portu nepomohlo, zkuste následující kroky:

Současně stiskněte obě tlačítka hlasitosti (zvýšení i snížení hlasitosti). Aniž byste tato tlačítka pustili, připojte telefon k USB portu počítače. Pokud váš telefon disponuje fyzickým tlačítkem pro návrat do hlavního menu, stiskněte ho a podržte asi minutu. Pokud toto tlačítko nemá, podržte pouze klávesy hlasitosti. Po minutě všechna tlačítka uvolněte.

Jestli se obrazovka rozsvítí a objeví se příkaz: Start/Restart (restartovat systém nyní), zvolte tuto možnost a telefon se zapne.

Jak dál používat telefon, když tlačítko napájení stále nefunguje?

Jak zapnout telefon bez tlačítka na napájení? - tlacitko napájení phone

Pokud se vám podařilo telefon úspěšně aktivovat, můžete vyměnit funkci tlačítka napájení za jinou klávesu. V první řadě si stáhněte aplikaci „Tlačítko napájení“ a změňte ho například na tlačítko hlasitosti. Díky této aplikaci se telefon odteď bude zapínat tlačítkem hlasitosti namísto tlačítka napájení. Při používání aplikace však musíte počítat s tím, že se značně sníží výdrž baterie vašeho smartphonu.

Jinou možnost představuje aplikace Gravity Screen. Ta zajistí, aby se obrazovka automaticky spustila při každém zvednutí telefonu nebo jeho vyjmutí z kapsy. Pokud se obrazovka opět zakryje nebo zařízení odložíte, aplikace displej opět vypne.

Doufáme, že vám naše tipy pomohly problém s poškozeným napájecím tlačítkem vyřešit a že můžete svůj smartphone opět používat.

Pouzdra na mobil Ověřit to

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.70 / 5.0 (11)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.