Jak zapnout hlasové upozornění „Kdo volá“?

Když jste unavení nebo příliš zaneprázdnění, nemusí být vůbec snadné přijmout obyčejný hovor. Naštěstí existuje jednoduchý trik, jak naučit telefon přečíst nahlas jméno toho, kdo se nám právě snaží dovolat. Díky tomu už nemusíte přerušovat činnost, která vyžaduje soustředění jako je řízení auta, čtení nebo učení a přijmout pouze ty hovory, které jsou pro vás důležité.

Jak přimět telefon, aby přečetl, kdo volá? (Android, iOS)

Jak zapnout hlasové upozornění „Kdo volá“? - kdo vola aplikace android

Pokud chcete, aby váš telefon se systémem Android přečetl nahlas jména volajících, stáhněte si z Google Play jednu z následujících aplikací: „Můžu to zvednout?“, „Kdo mi volal“ nebo „Řekněte, kdo volá“.

Aplikace fungují na základě spojení řeči TTS vestavěné do telefonu a čtení čísel (v případě neuložených kontaktů) nebo jmen kontaktů z telefonu. Aplikace nejen upozorní, kdo volá, ale také umožní čtení odesílatelů SMS či dokonce čtení obsahu celých zpráv, tedy pokud to povolíte.

Do telefonů značky Apple výrobce funkci „kdo volá“ již vložil. Najdete ji v nastavení telefonu. Stačí otevřít „Nastavení“, přejít do části „Telefon“ a aktivovat službu: „Oznamovat hovory“ (můžete si přitom vybrat, zda má iPhone oznamovat hovory vždy nebo pouze při použití sluchátek či handsfree v autě).

Pro koho jsou hlasová upozornění „Kdo volá“ vhodná?

Pro koho jsou hlasová upozornění „Kdo volá“ vhodná?

Aplikace na hlasové upozornění příchozích hovorů jsou ideální pro zaneprázdněné lidi, kteří si nemohou dovolit ztrácet drahocenný čas. Tato funkce se vedle toho nehodí jen těm, kdo se snaží vyhnout otravným hovorům z telemarketingu, se zaměstnanci bank nebo telekomunikačních sítí. Je velkou pomocí pro nevidomé, zrakově postižené a pro všechny, kdo nosí silné brýle na blízko.

Pouzdra na mobil Ověřit to

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.50 / 5.0 (10)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.