Jak zapnout baterku na telefonu?

Všechny moderní telefony mají baterku. Jde o blesk ve fotoaparátu telefonu, který může podle potřeby nepřetržitě svítit. Funkce baterky na telefonu je obvykle potřeba náhle, a proto se vyplatí vědět, jak ji na svém modelu smartphonu co nejdříve aktivovat. Níže uvádíme různé návody, jak zapnout baterku v telefonech nejoblíbenějších značek.

Různé způsoby, jak zapnout baterku na vašem smartphonu

Způsoby, jak zapnout baterku na telefonu, se mohou lišit v závislosti na tom, zda váš smartphone funguje na systému Android nebo iOS, a v závislosti na tom, jakou máte značku nebo model telefonu.Některé smartphony jsou vybaveny speciálním tlačítkem na krytě, které aktivuje svítilnu, a většinu z nich lze naprogramovat v tlačítku napájení. Zkratku baterky lze vytvořit na hlavní obrazovce telefonu a u nových modelů telefonů je tát zkratka i na liště rychlého nastavení. Pokud váš telefon používá hlasového asistenta Google nebo Siri, můžete svítilnu zapnout vyslovením hlasového příkazu. Podobně, pokud telefon nabízí ovládání pohybem, můžete svítilnu zapnout nakreslením symbolu na obrazovku smartphonu.

Jak zapnout baterku na Samsungu?

Jak zapnout baterku na telefonu Samsung?

Pro zapnutí baterky na chytrém telefonu Samsung je nejlepší použít lištu rychlého nastavení. Vše, co musíte udělat, je odemknout obrazovku telefonu a poté přetáhnout dva prsty po displeji shora dolů. Otevře se nabídka nastavení s mnoha ikonami, mezi nimiž musíte najít symbol baterky. V závislosti na modelu Samsung, který máte, se baterka buď zobrazí okamžitě, nebo budete muset dodatečně přejet prstem doprava, abyste viděli další symboly. V případě potřeby můžete změnit pořadí ikon. Klepněte na symbol baterky a spustí se na vašem smartphonu.

Jak zapnout baterku na telefonu Xiaomi?

Jak zapnout baterku na telefonu Xiaomi?

Stejně jako v telefonech výše zmíněné značky Samsung, i ve smartphonu Xiaomi můžete zapnout baterku pomocí lišty rychlého nastavení. Pro majitele smartphonu Xiaomi může být zajímavou alternativou přiřazení funkce baterky např. vypínacímu tlačítku, které se nachází na krytu telefonu. Je potřebné udělat toto:

1. Otevřete nastavení telefonu.

2. Vyberte další nastavení.

3. Klepněte na kategorii Zkratky gest a tlačítek.

4. V seznamu zkratek vyberte "Zapnout baterku".

5. Můžete si vybrat z různých způsobů aktivace baterky, například dvojitým kliknutím na tlačítko napájení, podržením tlačítka Domů nebo přejetím třemi prsty po obrazovce. Vyberte si preferovanou metodu a užijte si rychlé a intuitivní zapínání a vypínání baterky.

Jak zapnout baterku v Motorole?

Jak zapnout baterku na telefonu Motorola?

Některé modely smartphonů Motorola, jako například moto Z4, mají ještě jednodušší možnost rozsvítit svítilnu. Pro lidi, kteří přemýšlí, jak zapnout svítilnu Motorola s konkrétním modelem, je odpověď velmi jednoduchá: zatřesením. Stačí dvakrát zatřást smartphonem a svítilna se automaticky aktivuje. Stejně tak se dá i rychle vypnout. V případě potřeby můžete tuto funkci deaktivovat v nastavení gestů smartphonu. Kromě třesení baterku Motoroly můžete zapnout i konvenčním způsobem: ťuknutím na ikonu baterky na liště rychlého nastavení.

Jak zapnout baterku v Huawei?

Jak zapnout baterku na telefonu Huawei?

Zapnutí baterky ve smartphonech Huawei je stejně jednoduché a intuitivní jako v jiných telefonech pracujících s operačním systémem Android. Pokud máte smartphone z roku 2014 nebo novější, stačí použít lištu rychlého nastavení. Odemkněte displej telefonu přejetím z jeho horního okraje dolů, vyberte svítilnu a je hotovo. Blesk na zadní straně smartphonu zůstane zapnutý, dokud jej nevypnete, a to i na zamčené obrazovce telefonu. Chcete-li ji deaktivovat, jednoduše znovu klepněte na ikonu svítilny na liště rychlého nastavení. Chcete-li zapnout svítilnu na starším telefonu Huawei, musíte na hlavní obrazovku zařízení přidat widget baterky:

1. Stiskněte dva prsty k sobě na domovské obrazovce telefonu a potom klepněte na "Widgety".

2. Přejetím doleva zobrazíte všechny widgety.

3. Dotkněte se widgetu svítilny a přidejte jej na domovskou obrazovku.

4. Pokud na obrazovce není místo pro widget, podržte widget a přetáhněte jej na jinou stranu displeje.

Jak zapnout baterku v LG?

Jak zapnout baterku na telefonu LG?

Ne všechny starší smartphony LG mají aplikaci na baterku, ale můžete si ji zdarma stáhnout z obchodu Google Play. Často se ukazuje, že smartphone má aplikaci baterky, ale je nutné přidat widget na hlavní obrazovku telefonu:

1. Dotkněte se a podržte domovskou obrazovku smartphonu.

2. Klepněte na "Widgety".

3. Zobrazí se seznam widgetů na obrazovce, které si můžete vybrat.

4. Vyberte svítilnu ze seznamu podržením její ikony.

5. Pohybujte se widgetom baterky na vybrané místo na domovské obrazovce.

Nové modely LG používají k aktivaci baterky lištu rychlého nastavení. Odemkněte displej a přejeďte od horního okraje dolů. Tímto způsobem rozbalíte lištu rychlého nastavení, mezi kterou můžete klepnout na ikonu svítilny a aktivovat ji. U některých modelů LG můžete dokonce ovládat intenzitu světla blesku klepnutím na nadpis "Baterka" pod ikonou.

Jak zapnout baterku na iPhone?

Jak zapnout baterku na iPhonie?

iPhone ponechává na výběr několik různých metod aktivace svítilny. Můžete si to vyžádat od hlasového asistenta Siri pomocí příkazu: "Ahoj Siri, zapni baterku." Stejně jako u smartphonů s operačním systémem Android můžete využít i lištu rychlého nastavení, která se u iPhonu nazývá ovládací centrum. Odemkněte obrazovku iPhone a přejeďte prstem dolů od horního okraje displeje a poté klepněte na ikonu svítilny. Když podržíte symbol baterky, na obrazovce se objeví posuvník, kterým můžete upravit jas blesku. Baterku můžete aktivovat i bez odemykání iPhonu. Vše, co musíte udělat, je stisknout a podržet ikonu svítilny v levém dolním rohu displeje.

Pouzdra ověřit to!
Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.80 / 5.0 (12)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.