Jak zakázat v telefonu Wi-Fi?

Rodiče, které už nebaví sledovat, jak jejich potomci tráví hodiny a hodiny na internetu, mohou v telefonu zakázat Wi-Fi. Jde o nejjednodušší způsob, jak zabránit dítěti, aby na síti neviselo v jednom kuse, samozřejmě pokud příslušný telefon nemá aktivní datový balíček. Jak tedy můžeme Wi-Fi v telefonu zakázat?

Proč v telefonu blokovat Wi-Fi?

1. Jak zakázat v telefonu Wi-Fi?

Když se vám nelíbí, že vaše dítě tráví příliš mnoho času surfováním po síti, zkuste to omezit. Samozřejmě bude nutné vymyslet jiný způsob, jak může dítě svůj volný čas využít. Například ho můžete strávit spolu, zajít si do kina anebo se společně projet na kole. Nad dítětem však zpravidla nemíváme dohled 24 hodin denně. Některé děti toho dokáží využít a na svůj mobilní internet chodí pozdě večer či dokonce v noci. To může vést až k nedostatku spánku a problémům se soustředěním během dne. Nejlepší řešení, jak takovému chování zabránit, je dočasně Wi-Fi v telefonu zablokovat.

Ruční vypnutí Wi-Fi

2. Jak zakázat v telefonu Wi-Fi?

Nejjednodušší způsob, jak Wi-Fi v telefonu vypnout, je jednoduše přejít do Nastavení zařízení. Tento způsob však bude slavit úspěch pouze u úplně malých dětí, které ještě nejsou schopné plně ovládat pokročilé funkce telefonu. Většina chytrých telefonů již nabízí zkratky pro zapnutí nebo vypnutí Wi-Fi v hlavní nabídce telefonu hned vedle funkcí jako je Bluetooth nebo mobilní data. Pokud jsou vaše děti v technologiích již zběhlejší, určitě dokáží změnit Wi-Fi na svém smartphonu za jinou, tedy pokud pro ni znají heslo.

Změňte heslo Wi-Fi

3. Jak zakázat v telefonu Wi-Fi?

Pokud změníte heslo pro domácí Wi-Fi síť, telefon vašeho dítěte se k němu nebude moci připojit. Možnost změnit přístupové heslo pro příjem vln, které vysílá router, je možné vždy bez ohledu na poskytovatele služeb. Obvykle původně dostáváte heslo přidělené od výrobce, které je umístěné na štítku na spodní straně routeru. Toto heslo změníte přihlášením do konfigurační sekce stránek k vašemu routeru. Zpravidla to vyžaduje zadání vaší IP adresy v prohlížeči. V případě problémů se změnou hesla se můžete obrátit také na technickou podporu vašeho poskytovatele internetu. Přístup jednotlivých zařízeních na Wi-Fi můžete omezit také v nastavení routerů, pokud tuto možnost nabízejí.

Je jasné, že omezením Wi-Fi doma nezabráníte tomu, že dítě bude používat bezdrátovou síť na jiných místech. Například pokud tráví čas s kamarády, lépe řečeno s jejich Wi-Fi. Změna hesla se také nehodí v případě, že chcete omezit čas strávený na síti vašim dětem, ale přitom jim zcela nezabránit v přístupu na internet.

Aplikace rodičovského zámku

Tato možnost představuje nejlepší způsob, jak Wi-Fi v telefonu zablokovat. Na Google Play i v App Store najdete celou řadu různých aplikací pro rodičovský dohled. Mimo jiné nabízejí další funkce, které zvýší vaše povědomí o tom, kolik času tráví dítě procházením webu a jaké stránky přitom navštěvuje. Spousta aplikací nabízí také speciální omezení přístupu například na stránky pro dospělé. Přístup je však možné omezit i na internet, například stanovením časového limitu pro používání sítě. Pomocí této funkce zablokujete přístup k mobilním datům v telefonu i do všech sítí Wi-Fi. Na závěr pro vás máme několik tipů na aplikace, které tyto funkce nabízejí. Jde například o Norton Family, Kids Place či Google Family Link. Další najdete, pokud do vyhledávače zadáte slova „Rodičovský zámek“. Nastavení přístupu ve všech z nich přitom může změnit pouze rodič, který zná přihlašovací heslo.

pouzdra na mobil ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.50 / 5.0 (10)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.