CHRISTMAS SALE slevy až do -50% | Vidět víc »

Jak zablokovat internetovou stránku na smartphonu?

Někteří uživatelé chytrých telefonů mohou chtít zablokovat přístup ke konkrétním webovým stránkám na svých zařízeních a omezit tak nutkavé používání určitých webů. Rodiče malých dětí mohou také chtít blokovat určité webové stránky na telefonu. Níže uvádíme, jak to udělat na iPhone a na smartphonu s operačním systémem Android.

Jak zablokovat vybrané stránky na iPhone?

1. Jak zablokovat internetovou stránku na smartphonu?

Blokování webových stránek na iPhone je extrémně rychlé a intuitivní. To je významná výhoda zařízení Apple oproti smartphonům Android.

1. Otevřete na svém iPhonu aplikaci Nastavení.

2. Přejetím dolů vyhledejte kategorii „Čas před obrazovkou“. Chcete-li jej otevřít, musíte zadat vámi přidělený přístupový kód.

3. V novém okně vyberte „Omezit obsah a soukromí“.

4. Vyberte kategorii „Omezení obsahu“ a klepněte na „Obsah webu“.

5. Ze zobrazených možností vyberte kategorii „Vždy blokovat“, pod kterou můžete přidat libovolný web.

6. Tímto způsobem můžete vytvořit celý seznam webových stránek, které budou pro uživatele iPhone blokovány.

Jak zablokovat web na smartphonu Android?

2. Jak zablokovat internetovou stránku na smartphonu?

Blokování konkrétních webových stránek na telefonu s Androidem není tak rychlé a intuitivní jako v případě iPhonu, ale to neznamená, že to není možné. Blokování webových stránek nabízí většina operátorů mobilních sítí v Česku, například T-Mobile, Vodafone nebo O2. Tuto službu lze objednat telefonicky nebo pomocí SMS. Můžete si také stáhnout aplikaci vyhrazenou operátorem pro tzv. rodičovskou kontrolu. Obvykle se jedná o placené aplikace, které však nabízejí omezenou dobu bezplatného používání. Podobně některé prohlížeče v podobě aplikací nabízejí instalaci doplňků umožňujících blokování stránek.

Nejjednodušší metodou, kterou může vlastník chytrého telefonu zablokovat webovou stránku, je stáhnout si specializovanou aplikaci z obchodu Google. Dobrým příkladem je aplikace s názvem BlockSite, kde si můžete vytvořit seznam automaticky blokovaných webů. Jak to udělat?

1. Spusťte Obchod Google Play a stáhněte si z něj aplikaci BlockSite.

2. Aplikace požádá o další přístupová oprávnění, která musí být přijata.

3. Po přihlášení do aplikace můžete na svém smartphonu ručně přidávat další aplikace nebo webové stránky, které chcete zablokovat. Existují také celé kategorie stránek připravených vývojářem, jako jsou stránky s obsahem pro dospělé a stránky s hazardními hrami.

Bohužel, abyste mohli plně využít aplikaci pro blokování webových stránek na Androidu, musíte se obvykle přihlásit k odběru. Stejně jako u operátorů mobilních sítí však i vývojáři aplikací nabízejí bezplatné zkušební verze.

pouzdra na mobil ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.50 / 5.0 (10)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.