Jak z displeje odstranit tvrzené sklo?

Rozbité sklo na displeji znamená, že fungovalo na jedničku. Váš telefon pravděpodobně upadl a místo toho, aby se poškodil, veškerou energii absorbovalo temperované sklo. Bezpečí vaší obrazovce zajistí nové ochranné sklo na mobil. Před jeho nasazením je ovšem potřeba to staré odstranit. Vyzkoušeli jsme několik způsobů, jak sundat rozbité tvrzené sklo na mobil a postupně si je představíme.

Příprava smartphonu

Ještě před sundáváním doporučujeme staré sklo nahřát pomocí fénu na vlasy. Teplý vzduch nasměrujte přímo na obrazovku smartphonu, zapněte fén přibližně na 15 sekund. Lepidlo, kterým je ochranné sklo na mobil připevněné, se tak uvolní. Nepřekračujte však přitom stanovený čas, ani nevysoušejte displej z přílišné blízkosti, aby nedošlo k poškození přístroje. Teprve potom můžete použít jednu z metod k odstranění rozbitého skla.

Způsob č. 1 – odstranění pomoci nehtů a pevné karty

krok 1. Jak z displeje odstranit tvrzené sklo?

První metoda vyžaduje silné nehty a pevnou kartu. Postup bude následující:

1. Nejprve nehtem odloupněte ochranné sklo v rohu displeje. Roh, včetně toho zaobleného, je pro odstranění skla nejvhodnější. Použití nehtů nedoporučujeme, pokud je máte slabé a lámavé.

2. Jakmile se vám podaří dostat se nehtem pod sklo, postupujte dál po obvodu. Na pomoc si přitom vezměte jakoukoli starou pevnou kartu. Nabízí se prošlá členská, věrnostní či bonusová karta, stará karta do bankomatu apod. Zabráníte tomu, aby se sklo rozbilo na kusy ještě před tím, než bude z displeje pryč.

Krok. 2 Jak z displeje odstranit tvrzené sklo?

3. Pomalu a rovnoměrně odstraňujte sklo, dokud se úplně neodloupne.

Způsob č. 2 – odstranění pomocí párátka a pevné karty

krok 3. Jak z displeje odstranit tvrzené sklo?

K použití druhé metody budete potřebovat párátko a pevnou kartu. Postupujte přitom v těchto krocích:

1. Pomocí párátka narušte spojení skla s displejem v rohu přístroje. Dávejte si přitom dobrý pozor, aby se obrazovka nepoškrábala. Zvlášť nebezpečný je ostrý konec. Směřujte ho na poškozené sklo a ne na displej. Tento způsob šetří vaše nehty, ovšem za cenu zvýšeného rizika poškrábání displeje.

2. Jakmile je spojení narušené, roh půjde nadzvednout prsty.

Krok 4. Jak z displeje odstranit tvrzené sklo?

3. Vsuňte pod sklo kartu a pomalu jí pohybujte, dokud se od displeje neoddělí.

Kromě těchto způsobů jsme vyzkoušeli ještě jeden, který jsme našli na internetu. Jde o nápad s lepicí páskou. I přesto, že jsme postupovali podle pokynů, ochranné sklo se nám odlepit nepodařilo.

Krok 6. Jak z displeje odstranit tvrzené sklo?

Po nadzvednutí pásky zůstalo sklo připevněné na displeji. Páska nestačila na to, aby se k ní rozbité sklo přilepilo. Byla příliš slabá i na to, aby se sklo byť částečně odlouplo.

Nabízíme široký výběr ochranných pomůcek

Po úspěšném odstranění rozbitého skla přichází na řadu nasazení toho nového. O tom, jak na displej nasadit ochranné sklo, jste se již u nás dočetli. Jistě víte i to, že tvrzené sklo není jediný typ účinné ochrany proti poškrábání a rozbití displeje. Za vaši pozornost stojí nejnovější generace fóliových skel, které kombinují výhody polykarbonátové fólie a odolnost tvrzeného skla. Všechny tyto doplňky na ochranu displeje pro naprostou většinu smartphonů najdete na stránkách etuo.cz.

ochranné folié a tvrzené skla Ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.