Jak vytvořit zálohu v telefonu s Androidem?

Mobilní telefony stále častěji slouží k ukládání důležitých osobních dat. V případě, že chcete svá data ochránit před jejich ztrátou a předcházet tak například situacím, kdy software telefonu přestane správně pracovat a vy jej tak budete muset navrátit do továrního nastavení, čímž přijdete o všechna svá data, je doporučováno jej pravidelně zálohovat. Jak ale takovou zálohu v telefonu s operačním systémem Android provést?

Google účet vám pomůže s ochranou vašich dat před jejich ztrátou

Jak vytvořit zálohu v telefonu s Androidem?

Je to mnohem jednodušší, než by se mohlo zdát. Nejlepším a nejuniverzálnějším (vhodný pro všechny telefony s Androidem) pomocníkem pro zálohování vašich dat je jednoznačně účet Google, který si je možné bezplatně založit. Ten se totiž dokáže postarat o automatickou synchronizaci vašich souborů a jejich uložení na cloud, odkud mohou být kdykoliv staženy zpět do telefonu, a to i na jiná zařízení s tímto operačním systémem.

Jediné, na co je třeba brát zřetel při provádění takovéto zálohy, je nutnost přihlásit se ke Google účtu přímo v systému telefonu, nikoliv například z prohlížeče (to lze použít pro jednorázovou zálohu). K tomu, abyste tak mohli učinit vám stačí ve vašem telefonu kliknout na ikonu Nastavení, kde je poté třeba vybrat položku Uživatelé, poslední krok pak představuje vyvolání možnosti Účty a následné zadání vámi, při registraci do Google účtu vybraného uživatelského jména a hesla.

Jak na zálohu výpisu telefonních hovorů, nastavení aplikací a SMS?

Lehce odlišný přístup si žádá záloha historie telefonních hovorů, nastavení aplikací a SMS. Postup je v takovém případě následující:

1. vyvolejte možnost Systém

2. zde vyberte Zálohování a obnovení

3. zvolte Automatické obnovení

4. zaškrtněte vše potřebné a klikněte na Zálohovat

Alternativu, jak si je možné zazálohovat SMSky, představuje specializovaná a intuitivní aplikace SMS Backup & Restore, která vás tímto procesem provede sama (též k ní využívá účet Google). Již se tak nebudete muset bát, že díky chybě operačního systému Android přijdete o své důležité soubory ani data!

Pouzdra na mobil Ověřit to

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.10 / 5.0 (20)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.