Jak vypnout v telefonu se systémy Android i iOS zvuk fotoaparátu?

Zvuk, který se v telefonu ozývá při focení, může být hlasitý a nepříjemný. Jsou zkrátka situace, kdy tento zvukový efekt může vadit. Na těchto řádcích si vysvětlíme, jak zvuky fotoaparátu v chytrých telefonech se systémy Android i iOS vypnout.

Jak vypnout zvuk fotoaparátu v telefonech Samsung

Jak vypnout v telefonu se systémy Android i iOS zvuk fotoaparátu? telefon Samsung

U starších telefonů Samsung můžete zvuk fotoaparátu deaktivovat v nastavení aplikace. Pokud to chcete provést, otevřete fotoaparát, klikněte na ikonku „Nastavení“ a vyberte možnosti: „Zvuk fotoaparátu“ >> „Vypnout“.

V novějších smartphonech od tohoto výrobce, jako jsou Galaxy S8, Galaxy S9 a Galaxy S10, na to musíte jít trochu jinak. Pokud chcete vypnout zvuk fotoaparátu, musíme ztlumit všechny zvuky v telefonu aktivací tichého nebo vibračního režimu.

Jak vypnout zvuk fotoaparátu v telefonech Huawei

V zařízeních Huawei najdete možnost vypnutí zvuku kamery v nastavení aplikace. Jestli chcete zvuk při focení vypnout, otevřete aplikaci „Fotoaparát“ a přejděte do „Nastavení“ (klikněte na tři tečky a potom na symbol ozubené kolečka, přejeďte prstem po obrazovce doprava nebo doleva). * Teprve potom se vám zobrazí možnost: „Mute“, tedy vypnutí zvuku.

* v závislosti na modelu smartphonu

Jak vypnout zvuk fotoaparátu v telefonech LG

Jak vypnout v telefonu se systémy Android i iOS zvuk fotoaparátu? telefon LG

Zrušení zvuku při focení je v telefonech značky LG možné pouze v případě, že jsou všechny zvuky v telefonu ztlumené. Neznamená to nic jiného, než že musíte napřed aktivovat tichý nebo vibrační režim.

Jak vypnout zvuk fotoaparátu v telefonech Motorola

Jak vypnout v telefonu se systémy Android i iOS zvuk fotoaparátu? telefony Motorola

Zvuk při focení můžete v telefonu Motorola ztlumit pouze tak, že vypnete všechny zvuky (zvolíte tichý nebo vibrační režim).

Jak vypnout zvuk fotoaparátu v telefonech Xiaomi

Jak vypnout v telefonu se systémy Android i iOS zvuk fotoaparátu? telefony Xiaomi

Ztlumení zvuku při focení u chytrých telefonů Xiaomi se může lišit v závislosti na konkrétním modelu telefonu nebo variantě jeho systému. U některých zařízení můžete tuto možnost najít v „Nastavení“ aplikace („Fotoaparát“ >> „Nastavení“ (ikona ozubeného kolečka) >> „Vypnout zvuk“). V jiných telefonech se tato možnost ukrývá v obecném „Nastavení“ („Nastavení“ >> „Možnosti aplikace“ >> „Fotoaparát“ >> „Zvuky kamery“ >> „Vypnout“).

Jak vypnout zvuk fotoaparátu v telefonech iPhone

Jak vypnout v telefonu se systémy Android i iOS zvuk fotoaparátu? telefony iPhone

Pokud chcete vypnout zvukový efekt při focení v telefonu od značky Apple, před fotografováním ztlumte v levé horní části telefonu fyzické tlačítko pro ztišení. Zvuk fotoaparátu se také deaktivuje, když telefon přepnete do režimu vibrací.

Věříme, že se vám díky těmto tipům podařilo zvuk při focení vypnout a že si odteď můžete užít ničím nerušené snímání světa. Pokud vás zajímá, jak nejlépe využít potenciál, který ukrývá váš fotoaparát, doporučujeme náš článek: Jak nastavit fotoaparát v telefonu tak, aby pořizovat nejlepší snímky?

Pouzdra na mobil Ověřit to

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.60 / 5.0 (12)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.