Jak vypnout iPhone, který nereaguje na dotek?

Nejjednodušším způsobem vypnutí iPhonu je obvykle jeho restartování. Může se však stát, že během pozastavení přestane zařízení reagovat na dotek. Totéž se může přihodit, když je displej telefonu poškozený. Jak tedy můžeme v takových situacích iPhone vypnout?

Proč může vypnutí iPhonu způsobit problém?

Vypnutí pozastaveného iPhonu může vyvolat řadu potíží. Po stisknutí tlačítka napájení se na obrazovce může zobrazit lišta, kterou je třeba přesunout, dokud se zařízení úplně nevypne. Jestli obrazovka částečně reaguje na dotyk, telefon je stále možné vypnout. Pokud to však možné není, musíte vyzkoušet další metody. Naštěstí existuje několik způsobů, jak můžeme iPhone, který přestal reagovat na dotek, vypnout.

Zkuste „natvrdo vypnout“ iOS

1. Jak vypnout iPhone, který nereaguje na dotek?

K opětovnému chodu iPhonu, který nereaguje na dotek, můžete použít tvrdé zavření aplikací. Začněte tím, že na několik sekund podržíte kulaté tlačítko k návratu do hlavního menu. Díky tomu bude iOS schopný zavřít nefunkční aplikaci, která vedla k selhání systému. Po jejím zavření se iPhone může úspěšně vypnut. Tato metoda je bohužel vhodná pouze pro starší modely iPhonu. Pokud máte zařízení nejnovější generace, tlačítko „Domů” je již součástí displeje a pokud přístroj nereaguje na dotek, nic s tím nenaděláte.

Jiný způsob představuje přidržení tlačítka „Domů” společně s tlačítkem napájení. Po několika sekundách by obrazovka měla zčernat. V tu chvíli pusťte obě tlačítka a telefon by se měl vypnout. Pokud je budete držet déle, zařízení se restartuje. Stejně jako v předchozím případě nebude ani tato metoda fungovat u nových modelů iPhonu, kde obrazovka nereaguje na dotek.

Zkuste mít trpělivost

2. Jak vypnout iPhone, který nereaguje na dotek?

Pokud výše uvedené metody nezabraly a iPhone, který nereaguje na dotek, není možné vypnout, zkuste prostě počkat. Během řízené chvilky klidu se telefon může vzpamatovat nebo se prostě vybije a tím se také vypne. Jakmile iPhone nepoužíváte a obrazovka je přitom neustále aktivní, baterie se vybije poměrně rychle. Jestliže je však obrazovka poškozená a nereaguje na dotek, budete muset čekat mnohem déle, než se telefon vypne. To však nemusí nastat, protože nepoužívaný displej po krátké chvíli jednoduše zhasne.

Pokud po restartu displej iPhone stále nereaguje na dotek, je nejlepší obrátit se na profesionály. Odborníci určí příčinu poruchy a navrhnou možnou opravu zařízení. U iPhonu, na který se stále vztahuje záruční doba, bude třeba v první řadě vyloučit, že nebyl poškozený v důsledku vašeho chování.

Pouzdra na mobil ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.70 / 5.0 (11)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.